Trwa ładowanie...

Nieoficjalne informacje z Watykanu. Chodzi o szczepionkę dla Franciszka

W ostatnich dniach w Watykanie rozpoczęło się podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 osobom starszym i chorym. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, trzecią dawkę otrzymał również papież Franciszek.

Share
Nieoficjalne informacje z Watykanu. Chodzi o szczepionkę dla Franciszka
Nieoficjalne informacje z Watykanu. Chodzi o szczepionkę dla Franciszka Źródło: East News
d45rk8p

O sprawie informuje na razie włoska agencja Ansa. Do tej pory Watykan nie poinformował oficjalnie o trzeciej dawce dla 84-letniego papieża. Nie ma też doniesień o tym, czy 94-letni emerytowany papież Benedykt XVI również został zaszczepiony po raz trzeci.

Na razie wiadomo, że tamtejsza służba zdrowia rozpoczęła szczepienie trzecią dawką preparatu - pierwszeństwo mają osoby w wieku powyżej 70 lat i chore.

Od wybuchu epidemii koronawirusa w 2020 roku zakażonych zostało 245 mln osób, a zmarło ok. 5 mln.

Ustawa o "Obronie Ojczyzny". Gen. Pacek o brakujących elementach

Watykan. Papież wyraził gotowość złożenia wizyty w Kanadzie

Tymczasem, jak zapowiedział papież Franciszek, na początku grudnia ma odwiedzić Grecję i Cypr. Wyraził również gotowość do złożenia wizyty w Kanadzie, która miałaby związek z procesem pojednania z rdzenną ludnością.

d45rk8p

Przypomnijmy: w Kanadzie wstrząs wywołało znalezienie masowych grobów tysięcy dzieci, które chodziły do przymusowych, prowadzonych przez kościoły protestanckie i Kościół katolicki szkół dla uczniów ze rdzennych narodów Kanady.

W 2015 roku opublikowano raport na temat szkół dla indiańskich, inuickich i metyskich dzieci, w którym określono ich działalność jako "kulturowe ludobójstwo". Szacuje się, że w placówkach zmarło 4100 dzieci, ale nie są to zapewne pełne dane.

Przeczytaj też:

d45rk8p
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d45rk8p

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45rk8p
d45rk8p
Więcej tematów