Trwa ładowanie...
dbziqn9
dbziqn9

Niemcy: fałszerze mają sentyment do marek?

Policja niemiecka zatrzymała trzech Bułgarów, którzy mieli przy sobie 28 sfałszowanych banknotów 500-markowych - poinformował w piątek Bawarski Urząd Kryminalny w Monachium. Z końcem lutego niemiecka waluta całkowicie znika z obiegu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dbziqn9

Policja zatrzymała samochód BMW, którym podróżowało trzech podejrzanych, na parkingu autostrady A 3 między Wuerzburgiem a Norymbergą. W bagażniku oprócz marek odkryto także 150 fałszywych banknotów studolarowych oraz podrobione paszporty, węgierski i hiszpański, z naklejonymi zdjęciami dwóch z trzech podróżujących.

Eduard Liedgens z Bawarskiego Urzędu Kryminalnego powiedział, że fałszerze znajdują się teraz pod szczególną presją i starają się puścić w obieg jak najwięcej podrobionych marek zwłaszcza o dużych nominałach.

Według Liedgensa, przestępcy przestawiają się na euro, ale na razie jakość podróbek waluty europejskiej nie dorównuje fałszywym markom. W ciągu ostatnich tygodni tylko w Monachium i okolicach aż 60 razy wychwycono sfałszowane euro - poinformował komisarz Liedgens. (and)

dbziqn9

Podziel się opinią

Share
dbziqn9
dbziqn9
Więcej tematów