Trwa ładowanie...

Niemcy: była niewolnica seksualna ISIS spotkała swojego oprawcę na ulicy

W wieku 15 lat, Jazydka Ashwaq Ta'lo wraz z kilkoma innymi dziewczynami w Iraku, została porwana przez bojowników Państwa Islamskiego. W niewoli spędziła 3 miesiące. Udało się jej uciec do Europy. Po kilku latach spotkała swojego oprawce na ulicy w Niemczech.

Share
Niemcy: była niewolnica seksualna ISIS spotkała swojego oprawcę na ulicy
Źródło: Facebook.com, Fot: The Times and The Sunday Times
d2x51l2

W sierpniu 2014 r. Ashwaq wraz z innym dziewczynami trafiła do niewoli. Jazydka była przez trzy miesiące niewolnicą seksualną dżihadysty Abu Humama. Udało się jej uciec i trafiła do Niemiec. Brytyjski dziennik „The Times” przeprowadził wywiad z aktualnie 19- letnią dziewczyną, w którym opowiedziała o spotkaniu z byłym prześladowcą. Dziewczyna miała spotkać dżihadystę dwukrotnie, po raz pierwszy w roku 2016, do drugiego spotkania doszło w tym roku w Schwäbisch Gmünd (w południowo-zachodnich Niemczech).

Mężczyzna od razu rozpoznał swoją ofiarę, która z przerażeniem wypierała się swojego pochodzenia. Jak powiedziała w wywiadzie dla „The Times”- „Byłam tak przerażona, ledwo mogłam mówić. Myślałam, że w Niemczech nie ma znaczenia, co robię. Myślałam, że to już koniec”– stwierdziła. „Odpowiadałam cały czas po niemiecku, mówiłam, że nie potrafię po arabsku. Udawałam, że jestem z Turcji”– dodała. Dawny oprawca jednak nie odpuścił - „Jestem Abu Humam, a ty byłaś ze mną przez jakiś czas w Mosulu. Wiem, gdzie mieszkasz, z kim mieszkasz i co robisz”- odpowiedział dziewczynie.

d2x51l2

Jak podaje „The Times”, przerażona Jazydka po spotkaniu bojownika zgłosiła sprawę policji i urzędnikom ds. azylu. Po nagraniach z kamer przemysłowych udało się zidentyfikować mężczyznę, jednak jak usłyszała, ze sprawą nic nie można zrobić, ponieważ wspomniana osoba jest zarejestrowana jako legalny uchodźca.

Kobieta, czując się niebezpiecznie na terenie Niemiec, uciekła i schroniła się w Kurdystanie, gdzie mieszka jej ojciec. Tam też udało nagrać się film, w którym opowiedziała o swojej historii.

d2x51l2

Podziel się opinią

Share
d2x51l2
d2x51l2
Więcej tematów