ycipk-3jllpk

Niemcy: była niewolnica seksualna ISIS spotkała swojego oprawcę na ulicy

W wieku 15 lat, Jazydka Ashwaq Ta'lo wraz z kilkoma innymi dziewczynami w Iraku, została porwana przez bojowników Państwa Islamskiego. W niewoli spędziła 3 miesiące. Udało się jej uciec do Europy. Po kilku latach spotkała swojego oprawce na ulicy w Niemczech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ashwaq Ta'lo
Ashwaq Ta'lo (Facebook.com, Fot: The Times and The Sunday Times)
ycipk-3jllpk

W sierpniu 2014 r. Ashwaq wraz z innym dziewczynami trafiła do niewoli. Jazydka była przez trzy miesiące niewolnicą seksualną dżihadysty Abu Humama. Udało się jej uciec i trafiła do Niemiec. Brytyjski dziennik „The Times” przeprowadził wywiad z aktualnie 19- letnią dziewczyną, w którym opowiedziała o spotkaniu z byłym prześladowcą. Dziewczyna miała spotkać dżihadystę dwukrotnie, po raz pierwszy w roku 2016, do drugiego spotkania doszło w tym roku w Schwäbisch Gmünd (w południowo-zachodnich Niemczech).

Mężczyzna od razu rozpoznał swoją ofiarę, która z przerażeniem wypierała się swojego pochodzenia. Jak powiedziała w wywiadzie dla „The Times”- „Byłam tak przerażona, ledwo mogłam mówić. Myślałam, że w Niemczech nie ma znaczenia, co robię. Myślałam, że to już koniec”– stwierdziła. „Odpowiadałam cały czas po niemiecku, mówiłam, że nie potrafię po arabsku. Udawałam, że jestem z Turcji”– dodała. Dawny oprawca jednak nie odpuścił - „Jestem Abu Humam, a ty byłaś ze mną przez jakiś czas w Mosulu. Wiem, gdzie mieszkasz, z kim mieszkasz i co robisz”- odpowiedział dziewczynie.

Jak podaje „The Times”, przerażona Jazydka po spotkaniu bojownika zgłosiła sprawę policji i urzędnikom ds. azylu. Po nagraniach z kamer przemysłowych udało się zidentyfikować mężczyznę, jednak jak usłyszała, ze sprawą nic nie można zrobić, ponieważ wspomniana osoba jest zarejestrowana jako legalny uchodźca.

ycipk-3jllpk

Kobieta, czując się niebezpiecznie na terenie Niemiec, uciekła i schroniła się w Kurdystanie, gdzie mieszka jej ojciec. Tam też udało nagrać się film, w którym opowiedziała o swojej historii.

Polub WP Wiadomości
ycipk-3jllpk
ycipk-3jllpk