Trwa ładowanie...

Niebywałe słowa Putina. "Zwariował"

- Przed 2014 rokiem nie mogłem sobie nawet wyobrazić, że taki konflikt między Rosją a Ukrainą jest możliwy - stwierdził Władimir Putin. Nagranie z jego wypowiedzi zamieścił doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy.

Władimir Putin (Photo by Contributor/Getty Images)Władimir Putin (Photo by Contributor/Getty Images)Źródło: GETTY, fot: Contributor
d45jyqr
d45jyqr

Wiele informacji podawanych przez rosyjskie media lub przedstawicieli władzy to element propagandy. Takie doniesienia są częścią wojny informacyjnej prowadzonej przez Federację Rosyjską.

Film ze słowami Putina pojawił się w serwisie X. Anton Gerashchenko zapytał w opisie "on jest szalony, czy nie?"

Dyktator opowiadał, że przed 2014 rokiem nie mógł sobie nawet wyobrazić, że taki konflikt jest możliwy. - Powiedziałbym: zwariowałeś? - stwierdził.

d45jyqr

"Zwariował, i jest coraz gorzej" - skomentował to Gerashchenko.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Piekło wojny od środka. Krwawe walki pod Bachmutem

Tajna operacja Rosjan

Z najnowszej analizy Instytutu Studiów nad Wojną wynika, że rosyjskie siły, uczestniczące w inwazji na Ukrainę, próbują odzyskać inicjatywę w wojnie, przeprowadzając jednocześnie kilka operacji ofensywnych na wschodzie kraju; sukces tych działań jest jednak wątpliwy, ponieważ ukraińską armia skutecznie broni się na kluczowych odcinkach frontu.

d45jyqr

W ostatnich tygodniach miejscem najbardziej intensywnych walk stało się miasto Awdijiwka, położone nieopodal okupowanego przez Rosjan Doniecka. Ukraińskie władze i media podkreślają, że obecne natarcie wroga na Awdijiwkę jest największe nie tylko od początku obecnej inwazji, ale też od wybuchu wojny w Donbasie w 2014 roku.

Tymczasem prezydent Ukrainy ostrzega, że Moskwa chce podzielić ukraińskie społeczeństwo, siejąc na Ukrainie chaos. - Obrała sobie również za cel usunięcie urzędującego prezydenta - powiedział Wołodymyr Zełenski. Jak dodał, rosyjski plan określany jest jako "Majdan 3".

d45jyqr

- Nasz wywiad posiada informacje, które nadeszły również od naszych partnerów - przekazał Zełenski, odnosząc się do planu operacji dezinformacyjnej określanej jako "Majdan 3".

Majdan Niepodległości to główny plac ukraińskiej stolicy, na którym odbywały się ukraińskie rewolucje: pomarańczowa (2004-05) i godności, znana jako Euromajdan (2013-214).

Czytaj też:

d45jyqr
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d45jyqr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d45jyqr
Więcej tematów