Trwa ładowanie...
d4ggnkh

Nie żyje Georg Ratzinger. Papież Franciszek wysłał list do Benedykta XVI

96-letni prałat Georg Ratzinger i brat emerytowanego papieża Benedykta XVI zmarł w środę w Niemczech. Wyrazy smutku i ubolewania wyraził też papież Franciszek. Głowa Kościoła Katolickiego wysłała list do swojego poprzednika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje ks. Georg Ratzinger. Papież Franciszek pisze do Benedykta XVI (zdjęcie ilustracyjne)
Nie żyje ks. Georg Ratzinger. Papież Franciszek pisze do Benedykta XVI (zdjęcie ilustracyjne) (East News)
d4ggnkh

Papież Franciszek wyraził uznanie wobec Benedykta XVI. Urzędujący papież w swoim liście podziękował poprzednikowi za informację o śmierci 96-letniego brata.

Nie żyje ks. Georg Ratzinger. Franciszek pisze do Benedykta XVI

Jak czytamy w komunikacie Watykanu, Franciszek zapewnił Benedykta XVI o swym współczuciu i duchowej bliskości w tej chwili cierpienia.

d4ggnkh

Następca św. Piotra podkreślił również, że słowa swojej modlitwy kieruje do Boga w intencji zmarłego Georga Ratzingera. "Aby Pan życia w swym nieskończonym miłosierdziu wprowadził go do niebieskiej ojczyzny i obdarzył go nagrodą przygotowaną dla wiernych sług Ewangelii" - cytuje słowa listu portal Vatican News.

Zobacz także: Andrzej Duda pogratulował Rafałowi Trzaskowskiemu. "Będzie razem stawać w szranki"

Nie żyje ks. Georg Ratzinger. Franciszek do Benedykta XVI: Modlę się za Waszą Świątobliwość

Papież Franciszek modli się także za zdrowie Benedykta XVI (emerytowany papież skończył 93 lata - przyp. red.). "Modlę się również za Waszą Świątobliwość, prosząc Boga Ojca, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, o umocnienie w chrześcijańskiej nadziei i czułe boskie pocieszenie" - pisze głowa Kościoła Katolickiego.

d4ggnkh

Franciszek zapewnił też Benedykta XVI o swojej jedności z emerytowanym papieżem "w przylgnięciu do Chrystusa Zmartwychwstałego, źródła nadziei i pokoju". Na koniec pozdrowił go "po synowsku i bratersku".

Nie żyje ks. Georg Ratzinger. Papież Benedykt XVI z wizytą w Niemczech

Brat Benedykta XVI - Georg Ratzinger - zmarł w wieku 96 lat, w swoim domu w Ratyzbonie (Niemcy). Emerytowany papież już w połowie czerwca udał się do swojego ciężko chorego brata. Była to jego pierwsza wizyta w Niemczech od 2013 roku.

Jak donosiły wtedy media, decyzja o podróży Benedykta XVI zapadła wręcz natychmiastowo, tuż po tym, gdy do Ratzingera dotarła informacja o pogarszającym się stanie jego brata Georga.

d4ggnkh

Słowa wsparcia do emerytowanego papieża i jego rodziny płynęły z całego świata. Kondolencje przekazali też polscy biskupi. "W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia z powodu śmierci ks. prał. Georga Ratzingera jego bratu Benedyktowi XVI, jego rodzinie i bliskim oraz Kościołowi w Niemczech. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie" - napisał na Twitterze abp Stanisław Gądecki.

Źródło: Vatican News

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4ggnkh

Podziel się opinią

Share

d4ggnkh

d4ggnkh
Więcej tematów