Trwa ładowanie...
dnp1vn2

Niemcy. Papież Benedykt XVI z wizytą u ciężko chorego brata

Emerytowany papież Benedykt XVI udał się do Niemiec. Powodem jest stan jego brata - Georga Ratzingera. To jego pierwsza podróż do Niemiec od 2013 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemcy. Emerytowany papież Benedykt XVI z wizytą u brata Georga Ratzingera
Niemcy. Emerytowany papież Benedykt XVI z wizytą u brata Georga Ratzingera (PAP)
dnp1vn2

Emerytowany papież do swojej ojczyzny udał się w czwartek przed południem. Ze swojej rezydencji w Ogrodach Watykańskich został przetransportowany na lotnisko Ciampino i odleciał samolotem włoskich sił powietrznych (AMI) do Monachium.

Niemcy. Papież Benedykt XVI z wizytą u ciężko chorego brata

Na 93-letniego Ratzingera czekał samochód oraz biskup Rudolf Voderholzer, który apelował do mediów o uszanowanie prywatnego charakteru wizyty papieża seniora. Później Ratzinger udał się do Ratyzbony, gdzie obecnie mieszka i przebywa jego ciężko chory 96-letni brat - poinformował portal Vatican News.

dnp1vn2

Jak donoszą włoskie media, decyzja o podróży papieża Benedykta XVI zapadła wręcz natychmiastowo, tuż po tym, gdy do Ratzingera dotarła informacja o pogarszającym się stanie jego brata Georga.

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o liście Jarosława Kaczyńskiego: krzyk rozpaczy

Niemcy. Papież Benedykt XVI a Georg Ratzinger

Do Niemiec emerytowany papież nie udał się sam. Jak informuje Stolica Apostolska, w podróży towarzyszy mu jego osobisty sekretarz abp Georg Gaenswein. Z 93-letnim Ratzingerem poleciał także zastępca dowódcy żandarmerii watykańskiej, a także lekarz i pielęgniarz.

dnp1vn2

Na ten moment nie ma oficjalnej daty powrotu Benedykta XVI do Rzymu. Watykan informuje jedynie, że Ratzinger zostanie w Niemczech tak długo, jak będzie to konieczne.

Obaj bracia są ze sobą bardzo zżyci. Przyjęli święcenia kapłańskie tego samego dnia - 29 czerwca 1951 roku. Stolica Apostolska informuje, że starszy brat odwiedzał papieża Benedykta XVI w każdą Wielkanoc, dopóki było to możliwe. Ostatni raz pojawił się w Watykanie w zeszłym roku. Tegoroczne świętowanie zmartwychwstania Jezusa zostało pokrzyżowane przez szalejącą w Europie epidemię koronawirusa.

Emerytowany papież Benedykt XVI ostatni raz w Niemczech przebywał z wizytą w 2011 roku. Wtedy jeszcze jako głowa Kościoła Katolickiego.W 2013 roku ustąpił z urzędu.

   PAP
(PAP, Fot: PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND)

Źródło: Vatican News

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dnp1vn2

Podziel się opinią

Share
dnp1vn2
dnp1vn2
Więcej tematów