Trwa ładowanie...
d14ljsl

Zmarł ks. Georg Ratzinger, brat Benedykta XVI

Zmarł ks. Georg Ratzinger, brat Benedykta XVI. Miał 96 lat. Był ciężko chory, a w połowie czerwca jego stan się gwałtownie pogorszył. "Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie" - napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ks. Georg Ratzinger był bratem papieża Benedykta XVI
Ks. Georg Ratzinger był bratem papieża Benedykta XVI (PAP)
d14ljsl

W środę 1 lipca w wieku 96 lat zmarł ks. Georg Ratzinger, brat Benedykta XVI. Informację o jego śmierci podał Reuters.

"W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia z powodu śmierci ks. prał. Georga Ratzingera jego bratu Benedyktowi XVI, jego rodzinie i bliskim oraz Kościołowi w Niemczech. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie" - napisał na Twitterze abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

W połowie czerwca emerytowany papież Benedykt XVI odwiedził ciężko chorego brata w Niemczech. To była jego pierwsza podróż do Niemiec od 2013 roku.

d14ljsl

Papież Benedykt XVI był bardzo zżyty z bratem

Jak donosiły media, decyzja o podróży Benedykta XVI zapadła wręcz natychmiastowo, tuż po tym, gdy do Ratzingera dotarła informacja o pogarszającym się stanie jego brata Georga.

Obaj bracia byli ze sobą bardzo zżyci. Przyjęli święcenia kapłańskie tego samego dnia - 29 czerwca 1951 roku. Stolica Apostolska informuje, że starszy brat odwiedzał papieża Benedykta XVI w każdą Wielkanoc, dopóki było to możliwe. Ostatni raz pojawił się w Watykanie w zeszłym roku.

Zobacz także: Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Ekspert mówi, co zadecyduje o zwycięstwie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14ljsl

Podziel się opinią

Share
d14ljsl
d14ljsl