Trwa ładowanie...

"Nie dożyjesz przyszłego roku". Posłanka PO Agnieszka Pomaska zawiadamia prokuraturę

Agnieszka Pomaska złożyła zawiadomienie do prokuratury w związku z groźbami, które otrzymała. Posłanka PO twierdzi, że otrzymała wiadomość o treści "nie dożyjesz przyszłego roku". Pomaska padła już ofiarą hejtu m.in. ze strony radnej PiS.
Share
Agnieszka Pomaska złożyła zawiadomienie do prokuratury w związku z groźbami, które otrzymała
Agnieszka Pomaska złożyła zawiadomienie do prokuratury w związku z groźbami, które otrzymałaŹródło: East News
d4kraxk

Pomaska napisała na Twitterze, że groźba może mieć związek ze "sposobem przedstawiania" jej osoby przez telewizję publiczną w ostatnich dniach. Posłanka zawiadomiła prokuraturę w Gdańsku o wiadomości, którą otrzymała. "Nie dożyjesz przyszłego roku" - miał napisać jej jeden z użytkowników Twittera.

Pomaska przekonuje jednak w rozmowie z Onetem, że to nie jedyna groźba, którą otrzymała. - Sekretariat mojego biura poselskiego dostał kilka bardzo agresywnych telefonów, i są też wpisy w mediach społecznościowych. Jeden z nich trafił właśnie do prokuratury, nie wykluczam kolejnych zgłoszeń - mówi w rozmowie z portalem.

"Nie dożyjesz przyszłego roku". Agnieszka Pomaska ofiarą gróźb i hejtu

Posłanka PO padła już ofiarą gróźb i hejtu. Pod koniec grudnia 2018 roku Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał decyzję w sprawie znieważenia Pomaski przez Annę Kołakowską. Ówczesna gdańska radna PiS apelowała w kontekście posłanki, by "złapać ją i ogolić na łyso". Sąd uznał ją winną znieważenia, nakazał przeprosiny, zapłatę grzywny i pokrycie kosztów sądowych.

d4kraxk

Zobacz też: "Mam dla pana prezent". Pomaska wręczyła Kaczyńskiemu książkę w Sejmie

Dwa lata temu sąd skazał też hejtera z Gryfina, który groził Pomasce i jej rodzinie. Wyrok - 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, 10 tys. zł grzywny i zwrot kosztów procesu.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kraxk

Podziel się opinią

Share
d4kraxk
d4kraxk
Więcej tematów