ycipk-18z20h

Nie będzie śledztwa ws. potrącenia chłopca przez auto z kolumny prezydenta

Potrącenie chłopca przez auto z kolumny prezydenta - prokuratura w Oświęcimiu nie zdecydowała się wszczynać śledztwa. To konsekwencja opinii biegłego lekarza, który uznał że dziecko nie doznało poważniejszych obrażeń ciała - donosi Radio ZET.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chłopiec wbiegł na pasy podczas przejazdu kolumny prezydenckiej
Chłopiec wbiegł na pasy podczas przejazdu kolumny prezydenckiej (East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)
ycipk-18z20h

Jak informowało rano Radio Kraków, w poniedziałek policja z Oświęcimia przesłała do miejscowej prokuratury akta dotyczące potrącenia chłopca przez samochód z kolumny prezydenckiej. Na podstawie zebranych materiałów wyników oględzin samochodu, przesłuchań świadków i opinii biegłego śledczy zdecydowali, by nie nadawać toku sprawie.

Kluczowa była właśnie opinia biegłego w zakresie medycyny. W przypadku gdyby obrażenia 9-letniego chłopca, który wpadł na radiowóz z kolumny prezydenckiej, utrzymywałyby się powyżej siedmiu dni, zdarzenie mogłoby zostać zakwalifikowane jako przestępstwo.

Chłopiec został zwolniony do domu po badaniach

ycipk-18z20h

Chłopiec został odwieziony do oświęcimskiego szpitala specjalną karetką MSWiA, która zazwyczaj towarzyszy wyjazdom prezydenta. Po badaniach został zwolniony do domu. Jeszcze tego samego dnia dziecko odwiedził prezydent Andrzej Duda i podarował mu dużego misia.

Z relacji rzeczniczki SOP, młodszej chorążej Anny Gduli-Bomby, wynika, że prezydencka kolumna przejeżdżając przez Oświęcim zwolniła, widząc chłopca przejeżdżającego hulajnogą przez przejście dla pieszych. Kiedy zaczęła już ruszać, na pasy wbiegł drugi chłopiec i właśnie to dziecko wpadło na prawy przedni błotnik radiowozu przejeżdżającego w kolumnie.

Zobacz także: Mocne słowa publicysty o wypadku z udziałem Szydło

ycipk-18z20h

Jak mówił rzecznik prezydenta, Andrzej Duda od razu wybiegł z samochodu do 9-latka, żeby sprawdzić, czy nic mu się nie stało.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-18z20h

ycipk-18z20h
ycipk-18z20h