Trwa ładowanie...
d2huv8b

Nawet 4,1 tys. zł za jedno posiedzenie. W Sejmie jest specjalne gremium, w którym dorabiają posłowie

Nawet 4,1 tys. zł za jedno posiedzenie Rady Ochrony Pracy otrzymuje Janusz Śniadek, poseł PiS. W ROP zasiada 10 posłów, którzy w ciągu roku dorabiają tam nawet 50 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PiS Janusz Śniadek przewodniczy Radzie Ochrony Pracy
Poseł PiS Janusz Śniadek przewodniczy Radzie Ochrony Pracy (Forum, Fot: Adam Chełstowski)
d2huv8b

"Człowiek własną pracą i wysileniem do wszystkiego dojść może" – taki cytat z Adama Mickiewicza przyświeca posłom zasiadającym w Radzie Ochrony Pracy, która działa przy Sejmie. Wysilać się jednak za bardzo nie muszą. Wystarczy przyjść na jedno posiedzenie w miesiącu, które trwa godzinę, półtorej i na konto wpływa co miesiąc nawet kilka tysięcy złotych.

Rekordzistą pod tym względem jest Janusz Śniadek z PiS. Jako przewodniczący ROP za jedno posiedzenie otrzymuje ponad 4,1 tys. zł. W sumie w ubiegłym roku dorobił w ten sposób do poselskiej pensji 50,2 tys. zł.

Jak wynika z oświadczenia majątkowego Bożeny Borys-Szopy, posłanki PiS, w ubiegłym roku dzięki zasiadaniu w ROP zarobiła dodatkowo 36,5 tys. zł. Krzysztof Gadowski z PO – 34,9 tys. zł, Beata Mazurek z PiS – 34,4 tys. zł, Izabela Mrzygłocka z PO – 34 tys. zł, Wojciech Szarama z PiS – 33 tys. zł, Jan Łopata z PSL – 32 tys. zł, Maria Zuba z PiS – 30,8 tys. zł, Tomasz Jaskóła z Kukiz'15 – 13 tys. zł, a Joanna Augustynowska z PO – 10 tys. zł. w składzie ROP jest także senator PiS Tadeusz Kopeć – 22 tys. zł.

d2huv8b

Rada Ochrony Pracy zajmuje się m.in. oceną działalności Państwowej Inspekcji Pracy i opiniowaniem projektów aktów prawnych z zakresu ochrony pracy. Tyle że sami posłowie mają problem z opowiedzeniem o tym, czym się zajmują. – Czym się możemy pochwalić w tym roku? Yyyy, wydaliśmy różne opinie. Na każdym z posiedzeń przyjmujemy jakieś stanowisko. Wszystko jest na stornie internetowej – mówi Wirtualnej Polsce Jan Łopata z PSL. Problem w tym, że na stronie internetowej najnowsze informacje są z 2017 r. – Wnioskowaliśmy o zwiększenie budżetu Państwowej Inspekcji Pracy, ale nie zyskało to aprobaty – przypomina sobie po chwili poseł Łopata.

W planie pracy na 2018 r. są m.in. "Uroczyste obchody Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy", "Prewencja wypadków przy pracy i chorób zawodowych" oraz przygotowanie planu pracy na rok 2019.

"Podsumowując wydarzenie wypada stwierdzić, iż pomimo tego, że rozumiemy jego głównie okolicznościowo – kurtuazyjny charakter, to zabrakło nam tam reprezentantów najbardziej zagrożonych wypadkiem zawodów" – napisali o jednym z posiedzeń ROP przedstawiciele Związku Zawodowego Wspólnota Pracy.

Członków ROP powołuje Marszałek Sejmu. Jej kadencja trwa cztery lata.

d2huv8b

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

*Zobacz także: Pyton tygrysi terroryzuje mieszkańców Mazowsza. Kieruje się na wschód *

d2huv8b

Podziel się opinią

Share

d2huv8b

d2huv8b
Więcej tematów