Trwa ładowanie...

Nawet 20 stopni - prognoza pogody na 9 i 10 października

Jak informuje IMGW, Europa północna będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Zatoką Botnicką. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu wyżów z centrami nad Morzem Czarnym i Atlantykiem. Klin wyżowy znad Polski będzie się powoli odsuwał na południowy wschód, nad północno-zachodnie rejony kraju nasunie się płytka zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy w tym samym powietrzu polarnomorskim.

Share
Nawet 20 stopni - prognoza pogody na 9 i 10 października
Źródło: AFP, Fot: Kirill Kudryavtsev
d222gnb

Środa

W środę na południu i południowym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, na Wybrzeżu możliwe słabe opady deszczu. Temp. maks. od 14 st. na północnym zachodzie, 16 st. w centrum, do 18 st. na południowym wschodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie mgły z widzialnością od 100 do 900 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, na północnym zachodzie miejscami opady deszczu. Temp. min. od 7 do 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach górskich okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

d222gnb

Czwartek

W czwartek na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju umiarkowane i duże, na zachodzie i północy miejscami opady deszczu. Temp. maks. od 13 st. na zachodnim Wybrzeżu, około 15 st. na zachodzie i północy, do 20 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach górskich okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

Warszawa

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. min. 9 st. Wiatr słaby, południowy. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadało.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d222gnb

Podziel się opinią

Share
d222gnb
d222gnb
Więcej tematów