PolskaNauka zdalna zostanie na dłużej? Rzecznik rządu tłumaczy

Nauka zdalna zostanie na dłużej? Rzecznik rządu tłumaczy

- Decyzja o ewentualnym powrocie dzieci do nauki stacjonarnej w szkołach zapadnie na początku przyszłego tygodnia - przekazał w piątek rzecznik rządu Piotr Mueller. Jak dodał, wyznacznikiem w tej kwestii mają być najnowsze dane epidemiczne.

Nauka zdalna zostanie na dłużej? Rzecznik rządu tłumaczy
Nauka zdalna zostanie na dłużej? Rzecznik rządu tłumaczy
Źródło zdjęć: © Agencja FORUM | Marcin Banaszkiewicz
Marek Mikołajczyk

W piątek rzecznik rządu Piotr Mueller zorganizował konferencję prasową w sprawach bieżących. Polityk dopytywany był na niej, czy 10 stycznia dzieci wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach.

- Te informacje pewnie na początku stycznia będą już jasne. W tej chwili mamy określony termin, do którego są ograniczenia w edukacji. Liczę na to, i mam taką ogromną nadzieję, że nie będzie potrzeby przedłużać tego czasu - przekazał Mueller.

Jak dodał, podejmowanie takich decyzji nie jest łatwe. - Myślę, że na początku przyszłego tygodnia wszystko będzie jasne, bo wtedy też poznamy najnowsze dane epidemiczne i taką decyzje w sposób odpowiedzialny będzie można podjąć - dodał rzecznik rządu.

W tej kwestii bardziej stanowczy jest jednak minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Nie ma mowy o dłuższej nauce zdalnej niż do 9 stycznia - zapewniał w połowie grudnia szef MEiN.

Zajęcia stacjonarne zawieszone są w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych od 20 grudnia do 9 stycznia. W placówkach obowiązuje nauczanie zdalne. Ograniczenie nie obejmuje przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego.

Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport MZ

- Wirus nie bierze sobie wolnego, jesteśmy w bardzo trudnym momencie - opadania fali zachorowań IV fali i możliwości nałożenia się na nią wznoszącej fali zachorowań Omikronem - komentował w rozmowie z WP prof. Krzysztof Jerzy Filipiak, specjalista od chorób wewnętrznych z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (349)