Trwa ładowanie...
d1t5euu

Nauka zdalna dla wszystkich uczniów? Premier zapowiada

Nauka zdalna może zostać wprowadzona w całej Polsce dla wszystkich uczniów. Słowa premiera Mateusza Morawieckiego nie pozostawiają złudzeń. Ma być zmieniony plan nauczania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdalne nauczanie dla wszystkich? Możliwe
Zdalne nauczanie dla wszystkich? Możliwe (PAP)
d1t5euu

Rząd wprowadza nowe zarządzenia po spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Duże zmiany dotyczą szkół.

W strefach czerwonych w szkołach wyższych i ponadpodstawowych wprowadza się naukę zdalną, w strefach żółtych w szkołach wyższych i ponadpodstawowych naukę hybrydową. - Tu nie chodzi tylko o kwestię pobytu dzieci w szkołach, ale też kwestię chociażby transportu. To wszystko będzie zmniejszało liczbę interakcji - wyjaśniał premier.

To może się jednak zmienić. Mateusz Morawiecki przyznał na konferencji prasowej, że rozważane są wszelkie scenariusze, w tym wprowadzenie w pełni nauki zdalnej, w tym w najmłodszych klasach szkół podstawowych. Premier przyznaje, że "to najtrudniejszy ze scenariuszy".

d1t5euu

Szef rządu zaznaczył jednak, że będą starali się jak najdłużej chronić przedszkola i szkoły podstawowe przed trybem zdalnym. Wyjaśniał, że oznaczałoby to "bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci".

Nauka zdalna. Zmiany w programie nauczania

Mateusz Morawiecki zaznaczył na konferencji prasowej, że nauczanie zdalne nie jest równie efektywne jak nauczanie tradycyjne, w klasie. Zapowiedział, że w związku z tym zostaną wprowadzone zmiany w podstawach programowych.

W najbliższym czasie zmiany w programach nauczania ma ogłosić minister edukacji. Premier przekonywał, że chodzi o "oddanie sprawiedliwości tym, którzy starają się rzetelnie uczyć, ale wiedzą doskonale, że nauka przez internet jest dużo mniej efektywna, trudniejsza".

d1t5euu

- Dlatego tych kilka tygodni przed nami w szkołach średnich, tak czy owak, będzie bardzo trudnych, ale postaramy się zmienić podstawy programowe, po to, aby mniej wymagać w związku z tym, że ta nauka jest inna - podsumował premier.

Morawiecki podkreślił, że jeżeli będzie konieczność wprowadzenia nauki zdalnej także dla dzieci młodszych, to dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie przywrócony.

  WP
(WP)

Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje. Rekordowe liczby

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartkowym raporcie o kolejnych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Przez ostatni dzień przybyło 8 099 nowych przypadków. Zmarło 91 osób. To najwięcej nowych zakażeń w ciągu doby od początku pandemii.

d1t5euu

Nowe przypadki pochodzą z województw: mazowieckiego (1306), małopolskiego (1303), wielkopolskiego (835), śląskiego (822), łódzkiego (691), pomorskiego (458), podkarpackiego (420), dolnośląskiego (382), kujawsko-pomorskiego (318), lubelskiego (315), świętokrzyskiego (283), opolskiego (282), warmińsko-mazurskiego (191), zachodniopomorskiego (177), lubuskiego (177), podlaskiego (139).

Resort przekazał również, że przez ostatnią dobę SARS-CoV-2 przyczynił się do śmierci 91 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób. Zgon kolejnych 84 pacjentów był spowodowany współistnieniem koronawirusa z innymi schorzeniami. Od momentu wybuchu pandemii w Polsce zakażonych zostało już 149 903 osób. Doszło również do 3 308 zgonów. Wyzdrowiało z kolei 85 588 osób.

Koronawirus. Polska. Łukasz Szumowski w szpitalu. Michał Dworczyk o pomyłce w testach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1t5euu

Podziel się opinią

Share
d1t5euu
d1t5euu
Więcej tematów