Trwa ładowanie...
d1cvn5c

Koronawirus. Zdalne nauczanie. Są nowe obostrzenia

Koronawirus. Rząd podjął decyzję dotyczącą wprowadzenia zdalnego nauczania. Szkoły nadal będą otwarte, ale dla części uczniów zasady się zmienią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Zdalne nauczanie. Nowe obostrzenia
Koronawirus. Zdalne nauczanie. Nowe obostrzenia (pixabay.com)
d1cvn5c

Koronawirus. Czy będzie zdalne nauczanie?

W związku ze wzrostem liczby zakażeń w Polsce rząd postanowił wprowadzić nowe obostrzenia. W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 099 nowych przypadkach zakażenia COVID-19. To rekord od momentu wybuchu pandemii koronawirusa. Sytuacja jest na tyle trudna, że rząd wprowadził nowe regulacje dotyczące m.in. nauczania.

Czy będzie zdalne nauczanie? Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali, że na ten moment nie będzie obowiązkowego zdalnego nauczania w całej Polsce. Są jednak nowe obostrzenia, które oznaczają zmiany dla części uczniów.

d1cvn5c

Koronawirus. Są nowe obostrzenia

Zmiany dotyczą szkół w strefie żółtej. Jak wynika z informacji przekazanej przez premiera Mateusza Morawieckiego, nauczanie hybrydowe obowiązywać będzie jedynie w szkołach wyższych i ponadpodstawowych. Z kolei w szkołach podstawowych zasady się nie zmienią.

W strefie czerwonej w szkołach wyższych i ponadpodstawowych obowiązywać będzie jedynie nauczanie zdalne. To nie dotyczyć będzie przeprowadzania zajęć praktycznych. Szkoły podstawowe działać będą na dotychczasowych zasadach. Jakie powiaty znajdują się w strefie czerwonej? Ministerstwo Zdrowia ogłosiło listę miast i powiatów, które obejmie tzw. strefa czerwona.

Do tej pory wszystkie szkoły działały w trybie normalnym, ale w przypadku potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem dyrektorzy placówek mogli podejmować decyzje dotyczące przejścia na nauczanie hybrydowe lub zdalne nauczanie.

d1cvn5c

"To szokujące". Marcin Horała zdumiony wypowiedziami Jana Ardanowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cvn5c

Podziel się opinią

Share
d1cvn5c
d1cvn5c
Więcej tematów