Trwa ładowanie...
d2rwn1y

Nauczanie zdalne. Jest nieoficjalna decyzja ws. szkół podstawowych

Nauczanie zdalne ma wrócić do szkół podstawowych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że klasy podstawówki od IV będą uczestniczyć wyłącznie w zajęciach prowadzonych zdalnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nauczanie hybrydowe w szkołach podstawowych. Jest decyzja
Nauczanie hybrydowe w szkołach podstawowych. Jest decyzja (Getty Images)
d2rwn1y

19 października na pełny zdalny tryb nauczania przeszli uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci w strefie czerwonej. Z kolei tryb hybrydowy wprowadzono w strefie żółtej.

- Mamy do czynienia dzisiaj z bardzo groźnym zjawiskiem - z drugą falą, i trzeba powiedzieć to tutaj również, że być może grozi nam trzecia fala, ponieważ zależni jesteśmy od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo bądź szczepionka na COVID-19 - mówił jeszcze w środę premier Mateusz Morawiecki w Polsat News.

W czwartek reporter RMF FM ustalił, że wprowadzenie nauczania zdalnego dla klas IV-VIII szkół podstawowych jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem związanym z nowymi obostrzeniami. Zmiany mają wejść w życie od poniedziałku.

d2rwn1y

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Burza wokół szkolenia dla żołnierzy. Wiceszef MON Marcin Ociepa tłumaczy

Dzieci uczęszczające do żłobków, przedszkoli i klas I-III nadal będą przychodzić do placówek.

Nauczanie w szkołach podstawowych. Resort edukacji podał dane

Według statystyk, jakimi dysponuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, we wtorek w trybie stacjonarnym pracowało 14 111 szkół podstawowych (94,46 proc.) oraz 15 007 przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego (98,35 proc.).

Z kolei nauka hybrydowa do czwartku obowiązywała w 606 szkołach.

- Proponuję, byśmy wszyscy do czasu wynalezienia szczepionki na koronawirusa zastosowali tę jedną, naszą najważniejszą szczepionkę, którą jest solidarność. Razem wyjdziemy z tej walki zwycięsko - apelował w środę Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rwn1y

Podziel się opinią

Share
d2rwn1y
d2rwn1y
Więcej tematów