Trwa ładowanie...

NASA: sonda InSight przesyła kolejne zdjęcia z Marsa. Widać flagę Polski

NASA ponownie opublikowała zdjęcia przesłane przez bezzałogową sondę InSight. Na niektórych z nich można dostrzec flagę Polski. Umieszczona jest na tabliczce na zewnętrznej powłoce lądownika. Zdjęciem z biało czerwoną flagą pochwaliła się polska firma Astronika zaangażowana w misję na Marsa.

NASA: sonda InSight przesyła kolejne zdjęcia z Marsa. Widać flagę PolskiŹródło: SPL/East News
d4b6ya0
d4b6ya0

NASA: oficjalne zdjęcie polskiej flagi na Marsie

Polska flaga znajduje się pośród innych flag umieszczonych na tabliczce na zewnętrznej powłoce InSight. Można tam znaleźć barwy Francji, Niemiec czy Japonii.

Powodem pojawienia się polskiej flagi na lądowniku jest udział firmy Astronika w konstrukcji sony InSight. W misji NASA InSight wykorzystywany jest mechanizm napędowy do urządzenia "Kret HP3" skonstruowany przez Astronikę. To dzięki temu urządzeniu InSight będzie mogło zrobić odwierty w powierzchni Marsa nawet na głębokość 5 metrów.

NASA: sonda InSight pracuje na powierzchni Marsa

Sonda kosmiczna InSight została wystrzelona w maju 2018 roku. Po trwającej sześć miesięcy podróży (i przebyciu 483 milionów kilometrów) bezzałogowa sonda wylądowała na Marsie 26 listopada 2018 roku. Jej prace na powierzchni Czerwonej Planety mają potrwać około dwóch lat. InSight już wysłała sporo zdjęć z powierzchni Marsa. Bezzałogowa sonda ma również za zadanie zbadać wnętrze planety.

d4b6ya0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b6ya0
Więcej tematów