Trwa ładowanie...
dp9o901

Narada PiS na Nowogrodzkiej zakończona. "Jesteśmy gotowi na wszelkie scenariusze"

Zakończyła się narada w siedzibie partii na Nowogrodzkiej. Brali w niej udział premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz ministrowie. Po spotkaniu pojawił się komunikat rzeczniczki partii Anity Czerwińskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narada PiS na Nowogrodzkiej zakończona. Co dalej?
Narada PiS na Nowogrodzkiej zakończona. Co dalej? (East News)
dp9o901

W środę po godzinie 13 w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej rozpoczęło się kolejne spotkanie kierownictwa PiS dotyczące przyszłości koalicji rządowej. Uczestniczyli m.in.: prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef klubu PiS Ryszard Terlecki i były marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. "Piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski"

Przed godziną 16 z Nowogrodzkiej wyjechały pierwsze limuzyny. Po godzinie 17 pojawił się komunikat rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej.

dp9o901

- Piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji. Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, aby móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna - powiedziała PAP rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Jarosław Sellin o posłach Solidarnej Polski: młodzi, perspektywiczni, ideowi

Dodała, że "na spotkaniu kierownictwa PiS omawiano m.in. możliwe scenariusze polityczne, ale także sprawy wewnątrzpartyjne, jak choćby kwestie związane z organizacją kongresu partii".

dp9o901

Czerwińska pytana o warunki, jakie postawił prezes PiS Zbigniewowi Ziobrze, nie chciała zdradzić szczegółów. Doprecyzowała jedynie, że wśród warunków nie pojawiła się kwestia LGBT poruszana często przez polityków Solidarnej Polski.

Solidarna Polska na wylocie? Narada w Ministerstwie Sprawiedliwości

Warto zaznaczyć, że działacze Solidarnej Polski zebrali się w gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości, gdy na Nowogrodzkiej trwała narada kierownictwa partii. "Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że jeszcze dziś może dojść do kolejnego spotkania na linii Kaczyński-Ziobro. Z doniesień "DGP" wynika, że "PiS oczekuje od Solidarnej Polski jasnych deklaracji" w sprawie tzw. Piątki dla Zwierząt.

Przed godziną 18 rzecznik SP Jan Kanthak poinformował, że zakończyła się narada. "Prezes Ziobro z upoważnieniem do dalszych rozmów w sprawie zasad współpracy przy realizacji wspólnego programu Zjednoczonej Prawicy" - czytamy na Twitterze.

Zbigniew Ziobro poza rządem? Czarne chmury nad ministrem

Przypomnijmy: napięcie w obozie Zjednoczonej Prawicy pojawiło się po głosowaniach w Sejmie nad tzw. Piątką dla zwierząt i ustawą o "bezkarności urzędników". Politycy Solidarnej Polski i Porozumienia zagłosowali inaczej niż PiS. Politycy tego ugrupowania po posiedzeniu mówili wprost: koalicji już nie ma.

dp9o901

Czarne chmury zawisły głównie nad Zbigniewem Ziobro. Nie jest tajemnicą, że w rządzie trwa konflikt pomiędzy nim a Mateuszem Morawieckim, o czym informowała Wirtualna Polska.

Z kolei Zbigniewa Ziobrę bardzo mocno wspiera o. Tadeusz Rydzyk. Jak ustalili dziennikarze WP, w niedzielę toruński duchowny osobiście zadzwonił do Jarosława Kaczyńskiego, by wstawić się za ministrem sprawiedliwości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp9o901

Podziel się opinią

Share
dp9o901
dp9o901
Więcej tematów