Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński postawił Zbigniewowi Ziobrze warunek? Chodzi o dymisję

Utrzymanie koalicji PiS z Solidarną Polską jest możliwe, ale będzie wymagało od Zbigniewa Ziobry ustępstw. RMF FM podało, że Jarosław Kaczyński zażądał rzekomo od ministra sprawiedliwości dymisji prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego. - To nieprawda - dementują politycy PiS i SP. Nasi rozmówcy z obozu rządzącego twierdzą, że takie żądanie ze strony prezesa PiS nie padło.

Share
Zbigniew Ziobro będzie musiał oddać część swoich kompetencji?
Zbigniew Ziobro będzie musiał oddać część swoich kompetencji?Źródło: East News
d92gbj9

W poniedziałek wieczorem doszło do spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą. Informację jako pierwszy podał "Fakt". W porannym programie WP "Tłit" potwierdził ją minister Michał Woś.

Rozmowa między liderami PiS i Solidarnej Polski trwała kilka godzin. Z nieoficjalnych informacji RMF FM wynika, że prezes PiS chce odebrać Ziobrze dużą część nadzoru nad prokuraturą.

d92gbj9

RMF FM podało we wtorek rano, że jednym z warunków (o których szeroko pisaliśmy w Wirtualnej Polsce już wczoraj) utrzymania koalicji Zjednoczonej Prawicy ma być rzekomo zmiana na stanowisku prokuratora krajowego, czyli dymisja Bogdana Święczkowskiego.

Zobacz też: Koniec koalicji rządzącej? Anna Zalewska mówi o emocjach

Jarosław Kaczyński rozmawiał ze Zbigniewem Ziobrą na neutralnym gruncie

Przedstawiciele PiS i Solidarnej Polski twierdzą, że informacje o zamiarach przejęcia Prokuratury Krajowej przez PiS nie są zgodne z prawdą.

Współpracownicy ministra sprawiedliwości przekonują, że rozmowa Ziobry z Kaczyńskim odbyła się "w dobrej atmosferze", "na równych zasadach", o czym ma świadczyć także "neutralny grunt" - doszło do niej w rządowym kompleksie budynków przy ul. Parkowej w Warszawie.

d92gbj9

Na wczorajszej naradzie Solidarnej Polski Ziobro miał otrzymać pełne wsparcie od polityków swojej partii. - Jesteśmy przygotowani na każdy wariant, choć spodziewamy się ostatecznie kompromisu między nami a PiS - powiedział w rozmowie z WP bliski współpracownik ministra sprawiedliwości.

Jak dodaje, planowane są kolejne spotkania lidera Solidarnej Polski z prezesem PiS.

Kolejne spotkanie kierownictwa PiS zaplanowano na środę o godz. 13 - poinformował we wtorek w rozmowie z portalem polskieradio24.pl wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

d92gbj9

Źródło: RMF FM, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d92gbj9

Podziel się opinią

Share
d92gbj9
d92gbj9
Więcej tematów