Trwa ładowanie...
d2fwkpv

Jarosław Kaczyński kontra Zbigniew Ziobro. Trwa spotkanie kierownictwa PiS

W środę po godzinie 13 w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej rozpoczęło się kolejne spotkanie kierownictwa PiS dotyczące przyszłości koalicji rządowej. Czy dojdzie do rozpadu Zjednoczonej Prawicy? - O tym powiemy dopiero gdzieś ok. godz. 15-16 - powiedział w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Pytany, czy wszystko jest na dobrej drodze odparł: "Tak, najlepszej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński kontra Zbigniew Ziobro. Trwa spotkanie kierownictwa PiS
Jarosław Kaczyński kontra Zbigniew Ziobro. Trwa spotkanie kierownictwa PiS (PAP, Fot: Mateusz Marek)
d2fwkpv

W środę o godz. 13 do siedziby PiS po raz kolejny zjechali się członkowie kierownictwa PiS, by podjąć decyzję na temat dalszych losów Zjednoczonej Prawicy. O godz. 15 ma zebrać się zarząd Solidarnej Polski.

Kryzys w koalicji trwa. Po głosowaniach w Sejmie nad tzw. Piątką dla zwierząt i ustawą o "bezkarności urzędników", w których koalicjanci ze Zjednoczonej Prawicy zagłosowali inaczej niż PiS, politycy tego ugrupowania mówili wprost: koalicji już nie ma.

W poniedziałek spotkało się kierownictwo PiS, by podyskutować na temat przyszłości Zjednoczonej Prawicy. "Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie" - poinformowała po zakończeniu obrad rzeczniczka PiS Aneta Czerwińska.

 WP
(WP)

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do spotkania lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

d2fwkpv

- Prezes Kaczyński przedstawił na nim warunki dalszego trwania koalicji. Teraz czekamy na odpowiedź Solidarnej Polski. Mamy nadzieję, że będzie ona pozytywna - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka PiS.

Ryszard Terlecki: oni chcieli się za bardzo rozepchać

W środę, przed spotkaniem kierownictwa PiS, dziennikarze pytali wicemarszałka Ryszarda Terleckiego o medialne doniesienia, że osiągnięto porozumienie w obozie rządzącym i kryzys polityczny zostanie zażegnany.

- O tym powiemy dopiero gdzieś ok. godz. 15-16 - odparł Terlecki. Pytany, czy wszystko jest na dobrej drodze odparł: "Tak, najlepszej".

d2fwkpv

Terlecki dodał, że jest optymistą bez względu na to, czy koalicja zostanie "odchudzona" o Solidarną Polskę.

- Oni chcieli się za bardzo rozepchać, my im to uniemożliwiliśmy i teraz zobaczymy, czy oni zaakceptują nasze stanowisko - stwierdził szef klubu PiS. Jak dodał, jeśli Solidarna Polska pozostanie w koalicji, jej posłowie "będą może trochę skromniejsi".

- Przy rekonstrukcji rządy, przy zmianach, które nas czekają, ustalenie reguł gry z koalicjantami było konieczne - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fwkpv

Podziel się opinią

Share
d2fwkpv
d2fwkpv
Więcej tematów