Trwa ładowanie...
dfhpnay

Tadeusz Rydzyk doradza Zbigniewowi Ziobrze. Interweniował u Jarosława Kaczyńskiego

Zbigniewa Ziobrę bardzo mocno wspiera o. Tadeusz Rydzyk. Jak ustaliła Wirtualna Polska, w niedzielę toruński duchowny osobiście zadzwonił do Jarosława Kaczyńskiego, by wstawić się za ministrem sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro i o. Tadeusz Rydzyk
Zbigniew Ziobro i o. Tadeusz Rydzyk (East News)
dfhpnay

Politycy PiS od kilku dni atakowali Zbigniewa Ziobrę i Solidarną Polskę. Padły zapowiedzi o zdecydowanych krokach i ostatecznych decyzjach. Minister sprawiedliwości odbywał kolejne spotkania z Jarosławem Kaczyńskim. Wszystko po to, by zażegnać konflikt.

Zbigniew Ziobro ma wsparcie z Torunia

Jak ustaliła Wirtualna Polska, Zbigniew Ziobro jest w stałym kontakcie z o. Tadeuszem Rydzykiem. W minioną niedzielę, gdy sytuacja w koalicji rządzącej była napięta do granic możliwości, toruński duchowny próbował się dodzwonić do Jarosława Kaczyńskiego.

dfhpnay

- O telefon do prezesa poprosił ojca Rydzyka Ziobro. Chciał, by ten wstawił się za nim i załagodził spór. W obozie Ziobry zapanowała jednak duża nerwowość, bo prezes PiS nie odbierał telefonu z Torunia. Zrobił to po dłuższym czasie i rozmawiali około godziny - mówi nam ważny polityk PiS.

Prezesowi PiS nie spodobało się to, że toruńskie media stanęły po stronie hodowców norek w sporze o tzw. "piątkę Kaczyńskiego". Wysłuchał Tadeusza Rydzyka, ale nic mu nie obiecał w sprawie dalszych losów Zbigniewa Ziobry.

Ziobro-Rydzyk. Spotkanie na szczycie?

W otoczeniu ministra sprawiedliwości krąży też informacja, że w poniedziałek po dwóch konferencjach prasowych pojechał on na osobiste spotkanie z Tadeuszem Rydzykiem do Torunia i dopiero po powrocie, późnym wieczorem rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim. Nie udało nam się jednoznacznie potwierdzić tych informacji.

dfhpnay

Pytani przez nas o kontakt Zbigniewa Ziobry z redemptorystą politycy Solidarnej Polski - wiceminister klimatu Jacek Ozdoba oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusz Kowalski - zgodnie odpowiadają: - Nic nie wiem. Z kolei Patryk Jaki na naszego SMS-a odpisał: "Nie sądzę, żeby to była prawda, ale proszę pytać Ministerstwo Sprawiedliwości".

Rzeczniczka resortu odpowiedziała, że nic nie wie i poprosiła o przesłanie pytania e-mailem. Do tej pory nie uzyskaliśmy odpowiedzi w tej sprawie.

"Polska The Times" informowała w ubiegłym tygodniu, że za buntem Zbigniewa Ziobry w sprawie ustawy o ochronie zwierząt swoi właśnie Tadeusz Rydzyk. Duchowny miał udzielić ministrowi sprawiedliwości swojego błogosławieństwa.

Miliony dla o. Tadeusza Rydzyka

Jak informowała kilka dni temu Wirtualna Polska, Ministerstwo Sprawiedliwości hojnie dotuje Tadeusza Rydzyka. Za pośrednictwem kontrolowanego przez Zbigniewa Ziobrę Funduszu Sprawiedliwości, który z założenia ma wspierać ofiary przestępstw, do imperium toruńskiego duchownego trafiło 13,3 mln złotych.

dfhpnay

Chodzi o projekt "Centrum Ochrony Praw Chrześcijan" za 7 mln 116 tys. złotych, o którym pisał już portal OKO.Press. Jak ustaliła Wirtualna Polska, doszły do tego dwie inne dotacje: na projekt "Prawda a historia" za kwotę 5 mln 488 tys. złotych i projekt "Bezpieczni w rodzinie" za kwotę 658 tys. złotych. Projekty mają być realizowane w latach 2019-2023 w ramach programu Przeciwdziałania Przyczynom Przestępczości.

Zbigniew Ziobro i brak lojalności. Łukasz Schreiber o żądaniach PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfhpnay

Podziel się opinią

Share
dfhpnay
dfhpnay
Więcej tematów