Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż. PiS w górę i sporo przed Koalicją Europejską

Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować aż 41,6 proc badanych. To o 1,2 proc więcej niż w poprzednim badaniu - informuje IBRIS. Niewielki spadek zanotowała z kolei Koalicja Europejska.

Share
Najnowszy sondaż. PiS w górę i sporo przed Koalicją Europejską
Źródło: PAP
d2amc29

Sondaż został przeprowadzony przez IBRIS na zlecenie Radia ZET. Wynika z niego, że partia Jarosława Kaczyńskiego cieszy się największym poparciem Polaków.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła Koalicja Europejska. Sondażownia informuje, że grupa ugrupowań opozycyjnych jest popierana przez 37,2 proc badanych.

To o 0,3 proc. mniej niż w analogicznym sondażu z 9 marca, kiedy chęć głosowania na nich potwierdziło 37,5 proc. respondentów.

d2amc29

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach debatę w Polsce zdominował temat edukacji seksualnej i podpisanej przez władze Warszawy Deklaracji LGBT+. Według sondaży 67,3 proc. badanych uważa, że wiedzę o seksie młodzi ludzie powinni nabywać przede wszystkim od rodziców.

Biedroń, a potem długo nic

Wiosna Roberta Biedronia może obecnie liczyć na 6,6 proc. głosów, co daje jej trzeci wynik w tym zestawieniu przygotowanym przez IBRIS.

Na kolejnych miejscach znalazły się Kukiz'15 - 2,9 proc, Lewica Razem - 2,9 proc, Ruch Prawdziwa Europa - 1,5 proc, Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy - 1,3 i Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski - 0,9 proc.

d2amc29

Jak wynika z sondażu, 49,3 proc. badanych deklaruje, że 26 maja pójdzie do urn.

Sondaż przeprowadzono 18 marca na próbie 1000 pełnoletnich osób.

Źródło: Radio ZET

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2amc29

Podziel się opinią

Share
d2amc29
d2amc29
Więcej tematów