Najnowszy sondaż: PiS lekko traci, opozycja trochę zyskuje

Z najnowszego sondażu Kantar Public wynika, że gdyby wybory odbyły się na początku listopada, to na PiS oddałoby głos 38 proc. badanych. To o 3 pkt. proc. mniej niż w październiku i o 2 pkt proc. mniej niż kilka dni temu, w sondażu tej samej pracowni badań dla TVP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zgodnie z najnowszym sondażem Kantar Public do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań
Zgodnie z najnowszym sondażem Kantar Public do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań (East News, Fot: Michał Dyjuk/Reporter)
WP

Na Platformę Obywatelską, jak wynika z najnowszego sondażu Kantar Public, o którym informuje portal rz.pl powołując się na PAP, zagłosowałoby 18 proc. ankietowanych (tyle samo co w październiku - przyp. red.). Na Kukiz'15 oddałoby głos 9 proc. badanych (o 1 pkt procentowy więcej niż miesiąc temu), Nowoczesna - 7 proc. (o 2 pkt. proc. więcej niż w październiku); 5 proc. poparcia uzyskałoby PSL (wynik bez zmian). SLD, Partia Razem i Wolność znalazłyby się pod progiem wyborczym.

Sondaż, jak informuje PAP, został przeprowadzony 3-8 listopada 2017 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1029 pełnoletnich mieszkańców Polski techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

WP

Co ciekawe ten sam ośrodek badawczy opublikował kilka dni temu wyniki sondażu przeprowadzonego dla TVP. Badania przeprowadzono 3-5 listopada, na grupie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski, czyli mniej więcej w tych samych dniach, co najnowszy sondaż. Jednak jego wyniki znacznie się różnią. Deklarację zagłosowania na PiS złożyło 40 proc. badanych, na PO - 20 proc., na Nowoczesną - 8 proc., Kukiz'15 - 7 proc., SLD - 5 proc. PSL, Partia Razem i Wolność nie wprowadziłyby swoich przedstawicieli do Sejmu.

Źródło: rz.pl, tvpparlament.pl,

Polub WP Wiadomości
WP
WP