Trwa ładowanie...

MSZ Rosji o śledztwie ws. Smoleńska: wrak Tu-154M jest dowodem

Rosja nie pozostawia wątpliwości ws. zwrotu wraku tupolewa ze Smoleńska. Moskwa zakomunikowała, że nie czuje się zobowiązana decyzjami Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, bo w nim nie uczestniczy.
Share
Szczątki Tu-154M w Smoleńsku strzeże rosyjska żandarmeria wojskowa
Szczątki Tu-154M w Smoleńsku strzeże rosyjska żandarmeria wojskowaŹródło: PAP, Fot: Artyom Geodakyan/TASS
d3sevsh

"Nie uważamy się za zobowiązanych decyzjami Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy podjętymi w okresie wymuszonego nieuczestniczenia delegacji rosyjskiej w pracy Zgromadzenia" - głosi oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej.

Służby prasowe rosyjskiego resortu dyplomacji zaznaczyły też, że elementy Tu-154M jest dowodem rzeczowym w postępowaniu Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej.

"Zgodnie z przepisami krajowymi powinny pozostać w Rosji aż do zakończenia wszystkich koniecznych czynności" - zaznaczyło rosyjskie MSZ, przypominając, że ta sprawa była wyjaśniana już kilka razy.

d3sevsh

Rada Europy przegłosowała rezolucję ws. zwrotu wraku tupolewa w ostatni piątek. W dokumencie zobowiązano Rosję do oddania szczątków maszyny ze Smoleńska w ciągu roku. Za głosowało 41 osób, 6 się wstrzymało.

To pierwszym międzynarodowym dokument, który wzywa Rosję do działań.

Źródło: rt.com

d3sevsh

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

d3sevsh

Podziel się opinią

Share
d3sevsh
d3sevsh
Więcej tematów