Trwa ładowanie...
ycipk-2v9j35

MSZ: nie ma ostatecznej listy ofiar zamachu w Nicei

• Wciąż nie ma ostatecznej listy ofiar zamachu w Nicei
• Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, że w trakcie wydarzeń zginęły dwie Polki
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejsce ataku w Nicei
Miejsce ataku w Nicei (AFP, Fot: Valery Hache)
ycipk-2v9j35

Strona francuska nie przekazała jeszcze ostatecznej listy ofiar zamachu w Nicei, zawierającej ich tożsamość i narodowość; formalnie zidentyfikowano 35 spośród 84 ofiar - poinformował dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Jak zapewnił, polskie służby konsularne są w ciągłym, bieżącym kontakcie z odpowiednimi służbami francuskimi, jak również z oficerem łącznikowym policji. - Od początku konsulowie byli w kontakcie również z ocalonymi z tego tragicznego zdarzenia - podkreślił.

Jak mówił, strona francuska, która prowadzi postępowanie wyjaśniające i jest odpowiedzialna za wszelkie procedury w związku zamachem terrorystycznym w Nicei, nie przekazała jak dotąd formalnie ostatecznej listy ofiar, zawierającej ich tożsamość i narodowość.

ycipk-2v9j35

Według Sobczaka z informacji posiadanych przez polskie służby konsularne wynika, że w tym momencie zidentyfikowanych zostało formalnie 35 spośród 84 ofiar. - Bilans ofiar może nie być ostateczny, bowiem kilkunastu rannych jest w stanie krytycznym - zaznaczył dyrektor biura prasowego MSZ.

- Otrzymaliśmy również informację, że trwają aktualnie czynności i jest bieżąca wymiana danych pomiędzy biurem Interpolu w Warszawie a Krajowym Biurem Interpolu w Paryżu w sprawie m.in. DNA - dodał.

- Deklarujemy naszą pomoc, chcielibyśmy jednak podkreślić, że działania MSZ i naszych służb konsularnych we Francji uzależnione są od czynności prowadzonych przez właściwe służby francuskie oraz służby policyjne, w tym Interpol - zaznaczył.

W sobotę rzecznik rządu Rafał Bochenek informował, że "wciąż nie ma potwierdzenia informacji o śmierci dwóch Polek w Nicei". Wcześniej w sobotę prezydent Andrzej Duda mówił, że "jest wysoce prawdopodobne", że w tym zamachu zginęły dwie Polki, siostry, mieszkanki miejscowości spod Myślenic.

ycipk-2v9j35

Do ataku w Nicei doszło podczas obchodów Dnia Bastylii; ciężarówka wjechała w tłum ludzi, zginęły 84 osoby, a ponad 200 zostało rannych.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2v9j35

ycipk-2v9j35
ycipk-2v9j35