Trwa ładowanie...
d45rzix
słuch
14-03-2001 10:04

Można już zbadać wzrok i słuch przez Internet

Dzięki specjalnie przygotowanemu programowi, zamieszczonemu w Internecie, będzie można zbadać wzrok i słuch całej populacji dzieci i młodzieży w Polsce - powiedział w Polskim Radiu profesor Henryk Skarżyński, szef Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie.

d45rzix
d45rzix

Program ten pozwala na przesłanie informacji, które mogą służyć jako test do badania wzroku i słuchu. Nie jest to jednak badanie kliniczne - podkreśla prof. Skarżyński. Dodaje, że nie da się za jego pomocą stwierdzić szczegółów uszkodzeń. Program ten jest bardzo wiarygodny, ale nie chcemy nim zastępować lekarza - powiedział prof. Skarżyński.

Wyjaśnił, że celem stworzenia tego programu jest zbadanie jak największej liczby osób. W pierwszej kolejności program ma zostać skierowany do szkół. W zeszłym roku przebadano ponad tysiąc dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim.

Program cieszy się wielkim zainteresowaniem. Jego zakupem zainteresowane są także Stany Zjednoczone. Program do badania wzroku i słuchu można ściągnąć za darmo pod internetowym adresem: www.telezdrowie.pl. (mag)

d45rzix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45rzix
Więcej tematów