Trwa ładowanie...
dc6tez6

Morderstwo nastolatki z Inowrocławia z 1997 r. - zapadł wyrok

W Bydgoszczy zapadł wyrok w sprawie morderstwa 18-letniej Sylwii Cz. z Inowrocławia, którego dokonano w 1997 roku. Oskarżony Przemysław K. trafi do więzienia na 15 lat. Dariusz Sz. został przez sąd uniewinniony, bo w jego wypadku dowodów w sprawie zabrakło, a niektóre zarzuty się przedawniły. Ciało zamordowanej dziewczyny odnaleziono dopiero 14 lat po dokonaniu zbrodni.
Share
Morderstwo nastolatki z Inowrocławia z 1997 r. - zapadł wyrok
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
dc6tez6

Sąd uznał, że winnym zabójstwa Sylwii Cz., do którego doszło we wrześniu 1997 roku, jest 34-letni Przemysław K. Mężczyźnie wymierzono karę 15 lat więzienia. Sprawca ma też wypłacić rodzinie ofiary 100 tys. zł zadośćuczynienia.

Współoskarżony w tym procesie 41-letni Dariusz Sz., krewny zabójcy, został oczyszczony z zarzutu współudziału w zbrodni. Mężczyźnie zarzucono natomiast zbezczeszczenie zwłok dziewczyny i pomoc w zacieraniu śladów, ale z uwagi na upływ czasu nastąpiło przedawnienie tych czynów i postępowanie wobec Dariusza Sz. zostało umorzone.

Sylwia Cz. wyszła z rodzinnego domu w Inowrocławiu 27 września 1997 roku i zaginął po niej ślad. Nie pozostawiła żadnej wiadomości, nie wzięła bagażu. Rodzina przez lata bezskutecznie poszukiwała dziewczyny. Komunikaty i apele zamieszczane w mediach i internecie nie przyniosły żadnych efektów.

Przełom w śledztwie nastąpił dopiero 14 lat od zbrodni, w 2011 roku. Policjanci odnaleźli szczątki dziewczyny na terenie dawnych ogródków działkowych w pobliżu siedziby inowrocławskiego magistratu. W trakcie śledztwa ustalono, że zamordowana nastolatka spotkała się tam z obu mężczyznami i piła alkohol. Gdy doszło do kłótni, jeden z nich ją udusił, a ciało ofiary zakopali na terenie ogrodów.

dc6tez6

Podziel się opinią

Share
dc6tez6
dc6tez6
Więcej tematów