Trwa ładowanie...

Morawiecki o pandemii. "Wkrótce może być 100 tys. zakażeń dziennie"

Piąta fala pandemii koronawirusa nie ustaje. - Czeka nas ciężki test - powiedział premier Mateusz Morawiecki w podcaście, zaznaczając, że w walce z pandemią potrzeba "rozwiązań prawnych, które nie utkną w Sejmie".

Share
Morawiecki o pandemii. "Wkrótce może być 100 tys. zakażeń dziennie" Morawiecki o pandemii. "Wkrótce może być 100 tys. zakażeń dziennie" Źródło: East News, fot: Jacek Dominski/REPORTER
d2x4gbf

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z internautami w mediach społecznościowych mówił o tym, że "kiedy stawką jest ludzkie zdrowie i życie, to nie stać nas na obstrukcję w procedowaniu ustaw".

- Możemy się różnić i mieć inne poglądy, ale to nie jest powód, aby opóźniać działania podejmowane na poziomie państwowym - powiedział Morawiecki.

Odnosząc się do rosnącej dziennej liczby zakażeń SARS-CoV-2, premier stwierdził, że całe polskie społeczeństwo czeka "ciężki test". - Nie może być mowy o żadnej obojętności - stwierdził.

d2x4gbf

- Wkrótce może być 100 tys. nowych przypadków dziennie - zaznaczył premier.

Zobacz też: Apel Morawieckiego do Tuska. "Twardy akt desperacji ze strony pana premiera"

Morawiecki powiedział też, że "stawianie diagnoz w sprawie wariantu Omikron to rola specjalistów", natomiast "rolą rządu jest słuchać ich głosu, a decyzje podejmować z myślą o bezpieczeństwie, zdrowiu i życiu obywateli".

d2x4gbf

Szef rządu PiS uznał za najważniejsze w tej chwili niedopuszczenie do przeciążenia systemu ochrony zdrowia, rozwój programu szczepień oraz zapewnienie dostępności testów. Po raz kolejny mówił również o zwiększaniu liczby łóżek i respiratorów.

Morawiecki "wbija szpilę" opozycji

Premier odniósł się także do spotkania strony rządowej z przedstawicielami opozycji ws. dalszej strategii walki z COVID-19. Ocenił, że rozmowy z opozycją wymagają "dobrej woli i odrobiny odpowiedzialności".

- Mam wrażenie, że wielu polityków przez swoją zapalczywość często tego nie rozumie. Słyszymy zarzuty, że od rozmawiania nie ratuje się życia; że życie ratują wyłącznie konkretne ustawy i rozporządzenia. Z tymi stwierdzeniami częściowo się zgadzam - przyznał Morawiecki.

Premier: Najwyższy czas, by Zachód wyłożył karty na stół

Premier w podcaście opublikowanym w piątek na Facebooku mówił także m.in. o sytuacji na granicy z Ukrainą. Ocenił, że "do takiej eskalacji Rosja dąży od dłuższego czasu".

d2x4gbf

- Kreml nigdy nie pogodził się z faktem, że ukraińskie społeczeństwo opowiedziało się za wolnością i demokracją, a Ukraina odzyskała swoją suwerenność. Nasz wschodni sąsiad znalazł się na kursie prozachodnim i zaczął się wymykać z rosyjskiej strefy wpływów - zauważył premier.

- To najwyższy czas, by Zachód wyłożył karty na stół i pokazał, że wojna z Ukrainą wcale Rosji się nie opłaci - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Przeczytaj też:

d2x4gbf
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2x4gbf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x4gbf
d2x4gbf
Więcej tematów