Przepraszają za Macierewicza. Resort Kosiniaka wykonał wyrok sprzed lat

Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Adam Zygiel

28.02.2024 14:37, aktual.: 28.02.2024 19:02

W najnowszej "Gazecie Polskiej" ukazały się przeprosiny ministra obrony narodowej dla gen. bryg. w stanie spoczynku Stanisława Świtalskiego. Chodzi o sporządzony jeszcze przez Antoniego Macierewicza raport z likwidacji WSI. Pojawiły się w nim nieprawdziwe informacje na temat wojskowego.

Jak podkreślają wirtualnemedia.pl, w komunikacie MON, działając w imieniu Skarbu Państwa, przeprasza gen. bryg. w st. sp. Stanisława Świtalskiego za zamieszczenie jego nazwiska w raporcie z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych "w kontekście działań wypełniających znamiona czynów niezgodnych z prawem" oraz za "podanie nieprawdziwej i niezweryfikowanej informacji o tym, że pan gen. Stanisław Świtalski, działając jako członek Rady Fundacji Pro Civili, poprzez swoje działania dopuścił się wskazanych czynów".

Minister wyraził "głębokie ubolewanie" z powodu naruszenia dóbr osobistych gen. Świtalskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Podkreślono, że przeprosiny opublikowano, gdyż "jednym z obowiązków ministra obrony narodowej jest wykonywanie prawomocnych orzeczeń sądów".

Sześć lat zwłoki

Przeprosiny to efekt wyroku, który zapadł 21 czerwca 2018 roku. Ministrem obrony narodowej był wówczas Mariusz Błaszczak, jednak nie zdecydował się on na publikację przeprosin.

Raport z likwidacji WSI przygotowywał zespół z Antonim Macierewiczem na czele. W połowie 2006 roku przekazano go prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. W lutym 2007 roku głowa państwa opublikowała go w Monitorze Polskim.

Czytaj więcej:

Źródło: wirtualnemedia.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (163)
Zobacz także