Trwa ładowanie...
d14xnbe

"Modliłam się, żeby mój Barack przeszedł na islam"

Kenijska babcia amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy, Sarah Obama, która właśnie zakończyła pielgrzymkę do Mekki, modliła się, by jej wnuk przeszedł na islam - podała saudyjska prasa, cytując jej wypowiedź.
Share
d14xnbe

- Modliłam się, żeby mój wnuk Barack przeszedł na islam - powiedziała 88-letnia Sarah Obama w wywiadzie dla saudyjskiego dziennika "al-Watan". Według gazety, babka Obamy udała się w tym roku do Mekki wraz z synem Saidem Husseinem Obamą, wujem Baracka. Nie chciała komentować dla gazety polityki amerykańskiego prezydenta.

Rząd saudyjski zaprosił na pielgrzymkę całą islamską rodzinę Obamów, a Said Hussein Obama podziękował królowi Abd Allahowi za jego gościnność - dodała gazeta.

Z opublikowanego w sierpniu sondażu wynika, że 1/5 Amerykanów sądzi, iż Barack Obama jest muzułmaninem, chociaż Biały Dom zawsze zapewniał o jego chrześcijańskim wyznaniu.

Sarah Obama jest trzecią żoną dziadka Baracka Obamy. Nie łączą ich żadne więzy krwi, ale amerykański prezydent traktuje ją jak rodzoną babcię.

d14xnbe

Podziel się opinią

Share
d14xnbe
d14xnbe
Więcej tematów