Trwa ładowanie...
d4g1nnl

"Mocny w gębie, uniki i zero odpowiedzialności". Ostra reakcja na decyzję Wałęsy

To już pewne. Lech Wałęsa, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie pojawi się na dzisiejszej kontrmanifestacji do obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Były prezydent trafił do szpitala z powodu problemów z krążeniem. Decyzję Wałęsy w ostrych słowach skomentował historyk Sławomir Cenckiewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa (PAP)
d4g1nnl

Wałęsa miał wraz z Władysławem Frasyniukiem i działaczami ruchu Obywatele RP demonstrować w obronie prawa do zgromadzeń. To reakcja na wydarzenia z ubiegłego miesiąca, kiedy były działacz opozycji został siłą za ręcę i nogi wyniesiony z Krakowskiego Przedmieścia.

"To nie jest tchórzostwo" - zapewnił Wałęsa, tłumacząc powody swojej decyzji. Dodał, że chce wziąć udział w kontrmanifestacji podczas kolejnej miesięcznicy smoleńskiej 10 sierpnia.

"Mocny w gębie"

d4g1nnl

Słowa Wałęsy skomentował Sławomir Cenckiewicz, który na Twitterze napisał: "Klasyka: mocny w gębie, uniki i zero odpowiedzialności za cokolwiek. To cechy postępowania i całej biografii LW, którą wiąże w całość Bolek".

Do jego słów odniósł się doradca prezydenta Andrzeja Dudy Andrzej Zybertowicz. Zwrócił się do historyka z taką radą:

d4g1nnl

Zobacz : Miesięcznice smoleńskie. Oto koszt zabezpieczenia obchodów do 2020 r.

"Bardzo mi go będzie brakowało"

Wcześniej w rozmowie z WP Frasyniuk skomentował decyzję Wałęsy w taki sposób: "Bardzo mi go będzie brakowało. To jest niezwykle ważna, symboliczna postać. Nie tylko dla polskiego społeczeństwa. To jest historyczny przywódca i tak zostanie zapisany na kartach historii".

d4g1nnl

Podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej Krakowskim Przedmieściem tradycyjnie przejdzie Marsz Pamięci. Na końcu przed Pałacem Prezydenckim głos zabierze prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podziel się opinią

Share

d4g1nnl

d4g1nnl
d4g1nnl
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów