ycipk-2yao69

"Mocny w gębie, uniki i zero odpowiedzialności". Ostra reakcja na decyzję Wałęsy

To już pewne. Lech Wałęsa, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie pojawi się na dzisiejszej kontrmanifestacji do obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Były prezydent trafił do szpitala z powodu problemów z krążeniem. Decyzję Wałęsy w ostrych słowach skomentował historyk Sławomir Cenckiewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa (PAP)
ycipk-2yao69

Wałęsa miał wraz z Władysławem Frasyniukiem i działaczami ruchu Obywatele RP demonstrować w obronie prawa do zgromadzeń. To reakcja na wydarzenia z ubiegłego miesiąca, kiedy były działacz opozycji został siłą za ręcę i nogi wyniesiony z Krakowskiego Przedmieścia.

"To nie jest tchórzostwo" - zapewnił Wałęsa, tłumacząc powody swojej decyzji. Dodał, że chce wziąć udział w kontrmanifestacji podczas kolejnej miesięcznicy smoleńskiej 10 sierpnia.

"Mocny w gębie"

ycipk-2yao69

Słowa Wałęsy skomentował Sławomir Cenckiewicz, który na Twitterze napisał: "Klasyka: mocny w gębie, uniki i zero odpowiedzialności za cokolwiek. To cechy postępowania i całej biografii LW, którą wiąże w całość Bolek".

Do jego słów odniósł się doradca prezydenta Andrzeja Dudy Andrzej Zybertowicz. Zwrócił się do historyka z taką radą:

ycipk-2yao69

Zobacz : Miesięcznice smoleńskie. Oto koszt zabezpieczenia obchodów do 2020 r.

"Bardzo mi go będzie brakowało"

Wcześniej w rozmowie z WP Frasyniuk skomentował decyzję Wałęsy w taki sposób: "Bardzo mi go będzie brakowało. To jest niezwykle ważna, symboliczna postać. Nie tylko dla polskiego społeczeństwa. To jest historyczny przywódca i tak zostanie zapisany na kartach historii".

ycipk-2yao69

Podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej Krakowskim Przedmieściem tradycyjnie przejdzie Marsz Pamięci. Na końcu przed Pałacem Prezydenckim głos zabierze prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2yao69

ycipk-2yao69
ycipk-2yao69