Trwa ładowanie...
d3rha6x

Mocne uderzenie w Tuska. "Będzie musiał wziąć 100 proc. odpowiedzialności "

Izolacja Polski na arenie międzynarodowej? - Słysze o tej izolacji od dwóch lat i faktycznie jeszcze jej nie spotkałem - mówił wiceszef MSZ Konrad Szymański. Ostro ocenił zachowanie Donalda Tuska, odnosząc się do jego głośnego wpisu, w którym alarmuje o sytuacji w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Alarm" Tuska wywołał oburzenie
"Alarm" Tuska wywołał oburzenie (East News)
d3rha6x

- Nie jest tajemnicą, że z oczywistych powodów uważamy, że przewodniczący Tusk wyszedł ze swojej roli - powiedział Konrad Szymański w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w "Jeden na jeden” TVN24.

Wiceszef MSZ przypomniał o roli, jaką powinien pełnić szef Rady Europejskiej. - W traktacie jest napisane, że powinien zabiegać o porozumienie między państwami członkowskimi - mówił.

- Nie życzymy sobie, żeby jakikolwiek przewodniczący, oficjalny czynnik międzynarodowy wkraczał do polityki krajowej - mówił Szymański.

d3rha6x

Podkreślił jednocześnie, że "prowokowanie, powtarzanie stereotypów, wygłaszane opinii wyjątkowo nieusprawiedliwionych i niesprawiedliwych nie służy temu porozumieniu". Ocenił tym samym, że "szefowie rządów powinni mieć świadomość tego, że przewodniczący Tusk nie wywiązuje się właściwie ze swojej roli".

- Jeżeli kiedyś się okaże, w najbliższym czasie, że o porozumienie będzie trudniej, to z całą pewnością 100% odpowiedzialności za to będzie musiał wziąć Donald Tusk - mówił w "Jeden na jeden".

- W roli przewodniczącego RE ingerencja, wchodzenie w buty polityka krajowego, próba wchodzenia w konflikt z rządem jednego z państw członkowskich jest po prostu niezrozumieniem swojej funkcji. To jest powtarzanie bardzo nieodpowiedzialne przy tej roli - podkreślał Konrad Szymański.

"Alarm" Donalda Tuska wywołał poruszenie na polskiej scenie politycznej

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał Tusk na Twitterze.

Dwa zdania Tuska wywołały wręcz lawinę komentarzy. Wielu uważa, że taką krytyką PiS-u Tusk chce zyskać przychylność części Polaków.

d3rha6x

Co na to internauci?

W sondzie WP zapytaliśmy, czy Donald Tusk powinien wrócić do polskiej polityki.

Aż 60,9 proc. ankietowanych stwierdziło, że zdecydowanie tak. Jedynie 26,5 proc. jest zdania, że zdecydowanie nie powinien wracać. A niecałe 2 proc. nie ma zdania na ten temat.

WP.PL
Podziel się

Przeczytaj więcej na ten temat:

d3rha6x

Podziel się opinią

Share

d3rha6x

d3rha6x
Więcej tematów