Trwa ładowanie...
dqdu7md

Mniejszości narodowe oskarżają MON o inwigilację. Resort odpowiada

Doniesienia o gromadzeniu informacji na temat mniejszości narodowych przez MON wywołało duże poruszenie wśród członków wspomnianej społeczności. Resort obrony tłumaczy, dlaczego zbiera dane dotyczące obywateli Polski innej narodowości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MON podkreśla, że dane są gromadzone wyłącznie do celów statystycznych
MON podkreśla, że dane są gromadzone wyłącznie do celów statystycznych (Agencja Gazeta)
dqdu7md

RMF FM dotarło do dokumentów, z których ma wynikać, że wojsko zleca samorządom m.in. zbieranie informacji na temat formalnych i nieformalnych liderów organizacji skupiających Polaków o innej niż polska narodowości, a także o podatności na wpływy lokalnych mediów.

Przedstawiciele mniejszości narodowych zwrócili się do resortu obrony z zapytaniem w tej sprawie. Polacy o podwójnym obywatelstwie twierdzą, że taka praktyka łamie prawa obywatelskie i jest dyskryminująca.

MON podkreśla, że informacje są zbierane w oparciu o doświadczenia państw Europy Wschodniej, obfitujące w wiele konfliktów. Jak przekonuje, tego rodzaju praktyka odbywa się od lat na terenie całego kraju i ma pomóc w monitorowaniu zmian zachodzących "w środowisku bezpieczeństwa państwa". Resort obrony zaznacza, że zbieranie danych ma wyłącznie charakter statystyczny.

dqdu7md

Zobacz także: "Trump może oddać Putinowi Ukrainę lub bezpieczeństwo Europy Wschodniej"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqdu7md

Podziel się opinią

Share
dqdu7md
dqdu7md
Więcej tematów