Trwa ładowanie...

Młot ze śladami krwi. Jewgienij Prigożyn chciał przekazać przesyłkę do PE

Rosyjskie media piszą o osobliwej odpowiedzi na decyzję Parlamentu Europejskiego. W środę PE przyjął rezolucję, uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Teraz okazuje się, że Jewgienij Prigożyn miał wysłać do PE młot ze śladami "krwi" i logiem grupy Wagnera.

Share
Młot ze śladami krwi. Jewgienij Prigożyn miał przekazać przesyłkę do PEMłot ze śladami krwi. Jewgienij Prigożyn miał przekazać przesyłkę do PEŹródło: Twitter, fot: Nexta
d1a004e

Rosyjski portal Goworit Moskwa, powołując się na służby prasowej firmy Concorod, twierdzi, że to adwokat Jewgienija Prigożyna przekazał Parlamentowi Europejskiemu młot z logo grupy Wagnera. Trzonek został wysmarowany sztuczną krwią.

Nagranie z "przekazania przesyłki" pojawiło się na propagandowych kanałach na Telegramie - związanych z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Nagranie "symboliczną" wiadomością

Opublikował je także kanał Nexta. Na filmie nie widać jednak dokładnie, gdzie odbyło się przekazanie "przesyłki", ani komu została ona doręczona.

d1a004e

Niezależny rosyjski portal Meduza także informuje, że na nagraniu widać prawnika Prigożyna, który przyniósł młot na spotkanie z blogerami, którzy nazywają siebie "informacyjnymi siłami Rosji". Służba prasowa Prigożyna poinformowała, że "sprawa informacji, która ma być wysłana do Parlamentu Europejskiego, została przekazana".

Według POLITICO europosłowie wezwali UE do uznania grupy Wagnera za organizację terrorystyczną. Według mediów to właśnie na tę informację chciał odpowiedzieć rosyjski biznesmen.

"Jewgienij Prigożyn wysłał odpowiednią wiadomość do Parlamentu Europejskiego" - pisze Goworit Moskwa, dodając, że Prigożyn miał także przekazać, że razem z dowódcami grupy Wagnera podjął decyzję o "rozwiązaniu unijnego organu".

d1a004e

"Ale zanim ta procedura wejdzie w życie, polecono mi przedstawić Parlamentowi Europejskiemu tę informację. Jeśli macie do nich kontakt, proponuję zrobić to wspólnie - przygotować i wysłać" - przekazał w oświadczeniu rosyjski biznesmen.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rosja dąży do kryzysu humanitarnego. Ekspert z ONZ o odbudowie Ukrainy

Jewgienij Prigożyn to rosyjski biznesmen związany z Kremlem. Z Prigożynem związana jest tzw. grupa Wagnera, czyli prywatna firma wojskowa, która jeszcze przed rozpoczęciem prowadzonej na pełną skalę inwazji Rosji na Ukrainę została obłożona sankcjami przez USA i Unię Europejską.

Parlament Europejski zdecydował. Uznał Rosję za państwo sponsorujące terroryzm

Parlament Europejski przyjął we środę, jak już wspomnieliśmy, rezolucję uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm.

d1a004e

W dokumencie eurodeputowani wyrazili niezachwiane poparcie dla niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w jej granicach uznanych przez społeczność międzynarodową oraz potępiają nielegalną, niesprowokowaną i nieuzasadnioną agresywną wojnę Rosji przeciwko Ukrainie.

Oprócz tego europosłowie domagają się zaprzestania wszelkich działań wojskowych sił rosyjskich, w szczególności ataków na tereny mieszkalne i infrastrukturę cywilną, oraz wycofania przez Rosję wszystkich sił zbrojnych i sprzętu wojskowego z całego terytorium Ukrainy.

Źródło: Goworit Moskwa, Meduza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1a004e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1a004e
Więcej tematów