Trwa ładowanie...
d8m70ca

Młodzież Wszechpolska kontra Radomir Szumełda. Jest wyrok

Przewodniczący pomorskiego KOD Radomir Szumełda zniesławił Młodzież Wszechpolską, za co ma przeprosić organizację i zapłacić 1 tys. zł na rzecz organizacji charytatywnej - zdecydował sąd. Wyrok nie jest prawomocny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radomir Szumełda ma przeprosić organizację na swoim koncie na Twitterze
Radomir Szumełda ma przeprosić organizację na swoim koncie na Twitterze (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d8m70ca

Chodzi o wydarzenia z 28 sierpnia 2016 r., do których doszło podczas uroczystości pogrzebowych Danuty Siedzikówny "Inki" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka". Przed Bazyliką Mariacką w Gdańsku, gdzie trwała msza pogrzebowa, pojawiła się kilkunastoosobowa grupa działaczy KOD. Doszło do przepychanek z innymi zgromadzonymi tam osobami. Szumełda twierdził, że działacze Młodzieży Wszechpolskiej napadli na niego.

Działacze organizacji złożyli w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ prywatny akt oskarżenia, w którym zarzucili Szumełdzie popełnienie przestępstwa zniesławienia. Domagali się od niego przeprosin i nawiązki w kwocie co najmniej 10 tys. zł na fundację "Orle Gniazdo", która promuje pamięć o Żołnierzach Wyklętych.

Decyzja Sądu Rejonowego w Gdańsku jest po myśli organizacji. Sąd orzekł, że przewodniczący pomorskiego KOD zniesławił Młodzież Wszechpolską. Umorzył jednocześnie warunkowo postępowanie karne wobec niego na okres jednego roku. Szumełda ma dodatkowo przeprosić organizację na swoim koncie na Twitterze oraz zapłacić 1 tys. zł na rzecz organizacji charytatywnej - podała PAP.

d8m70ca

"Czekamy jeszcze aż wyrok się uprawomocni. Niemniej to jeden z pierwszych kroków na drodze obrony dobrego imienia MW i jej członków. Będą kolejne pozwy, kolejne procesy i kolejne wygrane Wszechpolaków!" - zapowiada rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Afera z nagraniami Morawieckiego. Marek Jakubiak: to jest wtopa

d8m70ca

Podziel się opinią

Share

d8m70ca

d8m70ca
Więcej tematów