Trwa ładowanie...

Młodzież Wszechpolska kontra Radomir Szumełda. Jest wyrok

Przewodniczący pomorskiego KOD Radomir Szumełda zniesławił Młodzież Wszechpolską, za co ma przeprosić organizację i zapłacić 1 tys. zł na rzecz organizacji charytatywnej - zdecydował sąd. Wyrok nie jest prawomocny.

Share
Młodzież Wszechpolska kontra Radomir Szumełda. Jest wyrok
Źródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d2rc45z

Chodzi o wydarzenia z 28 sierpnia 2016 r., do których doszło podczas uroczystości pogrzebowych Danuty Siedzikówny "Inki" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka". Przed Bazyliką Mariacką w Gdańsku, gdzie trwała msza pogrzebowa, pojawiła się kilkunastoosobowa grupa działaczy KOD. Doszło do przepychanek z innymi zgromadzonymi tam osobami. Szumełda twierdził, że działacze Młodzieży Wszechpolskiej napadli na niego.

Działacze organizacji złożyli w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ prywatny akt oskarżenia, w którym zarzucili Szumełdzie popełnienie przestępstwa zniesławienia. Domagali się od niego przeprosin i nawiązki w kwocie co najmniej 10 tys. zł na fundację "Orle Gniazdo", która promuje pamięć o Żołnierzach Wyklętych.

Decyzja Sądu Rejonowego w Gdańsku jest po myśli organizacji. Sąd orzekł, że przewodniczący pomorskiego KOD zniesławił Młodzież Wszechpolską. Umorzył jednocześnie warunkowo postępowanie karne wobec niego na okres jednego roku. Szumełda ma dodatkowo przeprosić organizację na swoim koncie na Twitterze oraz zapłacić 1 tys. zł na rzecz organizacji charytatywnej - podała PAP.

d2rc45z

"Czekamy jeszcze aż wyrok się uprawomocni. Niemniej to jeden z pierwszych kroków na drodze obrony dobrego imienia MW i jej członków. Będą kolejne pozwy, kolejne procesy i kolejne wygrane Wszechpolaków!" - zapowiada rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Afera z nagraniami Morawieckiego. Marek Jakubiak: to jest wtopa

d2rc45z

Podziel się opinią

Share
d2rc45z
d2rc45z
Więcej tematów