Trwa ładowanie...

Młodzież świętuje beatyfikację na dyskotekach

W nietypowy sposób łódzka młodzież świętuje beatyfikację Jana Pawła II. W ośmiu klubach odbywają się dyskoteki pod wspólną nazwą "Blessed Night" (Błogosławiona noc) organizowane przez Diakonię Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie.

Share
Młodzież świętuje beatyfikację na dyskotekach
Źródło: AP
d29p56q

W klubach na tę jedną noc pojawiły się plakaty z wizerunkiem papieża-Polaka i z treścią jednego z błogosławieństw zawartych w Biblii. Bawić się można przy muzyce m.in. klubowej, ale bez alkoholu i innych używek. Każdy lokal ma swojego kapłana - opiekuna. Biletem wstępu do wszystkich klubów jest opaska w kształcie różańca.

- Przez imprezę "Blessed Night" chcemy nie tylko świętować beatyfikację, ale również pokazać młodzieży drogę, jak zostać błogosławionym - tłumaczył jej organizator ks. Michał Misiak.

d29p56q

Do akcji łódzkiej diakoni włączyły się kluby: Futurysta, Fever, Siódemki, Lordi's, Ambasador, Czekolada, Piwnica Plastyków i Lizard King. W tym ostatnim klubie wieczorem na dyskotece bawiło się kilkadziesiąt młodych osób. Wszyscy otrzymali na pamiątkę różaniec. Ufundowali je wspólnie lider zespołu T. Love, Muniek Staszczyk oraz Krzysztof Krawczyk.

- Uważam, że taniec jest dobrym sposobem wyrażenia naszej radości z beatyfikacji Jana Pawła II. To bardzo dobry pomysł, bo trafia do młodych ludzi, którzy potrafią bawić się bez alkoholu. I takie imprezy są też bezpieczniejsze - powiedziała Karolina, która ze swoim koleżankami miała zamiar bawić się w kilku łódzkich klubach. W jednym z nich zaplanowno także licytację rękawic bokserskich Iwony Guzowskiej, b. mistrzyni świata w kickboxingu.

O północy uczestnicy zabawy w poszczególnych klubach wysłuchają przemówienia Jana Pawła II do młodzieży zebranej przed laty w Lednicy ("Nie lękajcie się").

Zdaniem organizatorów, trudno oszacować ilu młodych ludzi przyszło świętować beatyfikację w dyskotekach, ale przed imprezą zapowiadali, że w sumie może być to nawet 5 tys. osób. Dochód z dyskotek zostanie przeznaczony na zorganizowanie w czerwcu koncertu ewangelizacyjnego "Łódź for Trinity". Honorowy patronat nad imprezą objął metropolita łódzki abp Władysław Ziółek.

d29p56q

Łódzka Diakonia Ewangelizacji powstała jesienią 2008 r. Jest organizatorem m.in. dyskotek ewangelizacyjnych w Bełchatowie i Łodzi, a także festiwalu "Łódź for Trinity" - skierowanego przede wszystkim do młodzieży ze szkół średnich i studentów. Festiwalowe koncerty mają charakter ewangelizacyjny. Młodzi ludzie mogą porozmawiać z księżmi oraz pójść do spowiedzi. Diakonia zorganizowała również chrześcijańską szkołę tańca.

d29p56q

Podziel się opinią

Share
d29p56q
d29p56q
Więcej tematów