Trwa ładowanie...
d2dna3x

Misiło komentuje odejście z Nowoczesnej. "Karali za profesjonalizm"

Były poseł Nowoczesnej Piotr Misiło opublikował na Twitterze list do swoich "przyjaciół" z ugrupowania. Parlamentarzysta ujawnia w nim powody swojego odejścia z partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł Piotr Misiło pożegnał się z kolegami z partii
Poseł Piotr Misiło pożegnał się z kolegami z partii (Facebook.com, Fot: FP Piotr Misiło)
d2dna3x

Poseł podkreśla, że "nie tak wyobrażał sobie koniec politycznej drogi w N" i wciąż dobrze życzy partii. Misiło wymienił powody, dla których zrezygnował z dalszej współpracy z partią. Pierwszym z nich jest odmienna koncepcja, dotycząca wchodzenia w koalicje.

"Uważam, że Nowoczesna musi zachować swoją podmiotowość, ale uważam też, że nie ma dziś innej drogi na pokonanie PiS niż dalsza i głębsza integracja środowisk demokratycznych i proeuropejskich" - czytamy w liście.

Misiło wbił również szpilkę swoim dawnym kolegom, których oskarżył o brak profesjonalizmu. Zarzucił im również, że partia "tępi" tych, którzy są profesjonalni.

d2dna3x

"Profesjonalizm, wyciąganie wniosków z popełnionych błędów i konsekwencji względem osób je popełniających, muszą stać się codzienną normą. (...) Nasz polityczny wróg - PiS, nie zawaha się przed użyciem wszelakich sposobów, aby zachować zdobytą władzę. Pamiętajcie o tym proszę i nie wyrzucajcie już nigdy więcej nikogo za profesjonalizm, krytykę i stanie przy zasadach" - napisał były poseł Nowoczesnej.

W ten sposób Piotr Misiło nawiązał do zawieszenia, które w zeszły poniedziałek nałożyła przewodnicząca partii Katarzyna Lubnauer. Jej decyzja była związana z wywiadem, jakiego parlamentarzysta udzielił "Rzeczpospolitej". Misiło ocenił w nim m.in., że Lubnauer - jako szefowej partii - zabrakło doświadczenia, a Nowoczesna znalazła się w kryzysie. Jak twierdzi poseł, jego przyszłość w partii przesądziło "SMS-owe głosowanie" wśród członków partii.

Zobacz także: "Konia postawiliście, Tuska brakuje". Marek Jakubiak o okładce z szefem RE

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dna3x

Podziel się opinią

Share
d2dna3x
d2dna3x
Więcej tematów