ycipk-2inws1

Misiewicz doradzał Macierewiczowi, teraz chyba chce Dudzie. Proponuje dodać jeszcze jedno pytanie do referendum

Andrzej Duda przedstawił propozycję pytań referendalnych. Ma być 15 pytań. Bartłomiej Misiewicz, który jest coraz bardziej aktywny w życiu politycznym, zaproponował, by dodać jeszcze jedno. Ciekawe, co na to prezydent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bartłomiej Misiewicz zaproponował 16. pytanie do referendum ws. konstytucji
Bartłomiej Misiewicz zaproponował 16. pytanie do referendum ws. konstytucji (East News)
ycipk-2inws1

O Bartłomieju Misiewiczu cały czas jest głośno. Odkąd przestał sprawować funkcję rzecznika MON nie daje o sobie zapomnieć, a dodatkowo okazuje się, że liczy też na powrót do grona osób rządzących państwem. Po tym, jak obronił licencjat, ogłosił "gotowość pracy dla Polski".

Teraz nawet zaproponował 16. pytanie w referendum ws. konstytucji. Stwierdził, że "skoro 15 propozycji pytań referendum obejmuje tak wiele zagadnień, to czemu nie dopisać jeszcze jednego: Czy zgadza się Pani/Pan na ujawnienie Aneksu do Raportu z likwidacji WSI?".

ycipk-2inws1

Ostateczny kształt pytań referendalnych będzie znany, kiedy do Senatu zostanie skierowany wniosek o referendum. A ten nie pojawi się do około 20 lipca.

Pytania w referendum

W propozycji Andrzeja Dudy znalazły się pytania o zagwarantowanie w konstytucji członkostwa Polski w UE oraz w NATO. Następne pytanie zakłada zagwarantowanie Polsce suwerenności w UE.

Następne propozycje pytań dotyczą zagwarantowania w konstytucji ochrony polskiemu rolnictwu, opieki zdrowotnej kobietom w ciąży, dzieciom, osobom niepełnosprawnym oraz starszym. Prezydent chce też zapytać czy Polacy chcą zapisu o szczególnej ochrony ojcostwa. Polacy mieliby też odpowiedzieć na pytanie czy są za konstytucyjną ochrona pracy.

ycipk-2inws1

Ostatnie pytania dotyczą wzmocnienia roli prezydenta w sprawach polityki zagranicznej i obronnej oraz zagwarantowania w konstytucji istnienia gmin, powiatów i województw.

Zobacz także: "Kto nami rządzi?". Paweł Mucha broni pomysłu Andrzeja Dudy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2inws1
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2inws1

ycipk-2inws1
ycipk-2inws1