Trwa ładowanie...

Ministerstwo obrony w Moskwie: rozpoczęliśmy manewry wojskowe w Czeczenii i Dagestanie

• Rosja rozpoczęła manewry wojskowe w Czeczenii i Dagestanie

• Bierze w nich udział około 8 tys. żołnierzy i ponad 3 tys. pojazdów

• O ćwiczeniach poinformowało w piątek ministerstwo obrony w Moskwie

Ministerstwo obrony w Moskwie: rozpoczęliśmy manewry wojskowe w Czeczenii i DagestanieŹródło: AFP, fot: Andrey Kronberg
d12czdh
d12czdh

Dzień wcześniej, w czwartek, na rozkaz prezydenta Władimira Putina rozpoczęły się niezapowiedziane manewry w wielu regionach Rosji, w tym w okręgach wojskowych obejmujących okupowany Krym i tereny przygraniczne z Ukrainą. Jak poinformowały władze, ćwiczenia mają sprawdzić gotowość bojową jednostek wojskowych w sytuacji wzrastającego zagrożenia dla bezpieczeństwa Rosji; potrwają do 31 sierpnia.

Ćwiczenia odbywają się w ramach przygotowań do strategicznych manewrów Kaukaz-2016, które odbędą się we wrześniu na terenach Okręgów Federalnych: Południowego, Północnokaukaskiego i Krymskiego - poinformowała agencja TASS.

Andrzej Duda: podchodzę do tego spokojnie, jesteśmy w stałym kontakcie z NATO

Do rosyjskich manewrów odniósł się w czwartek prezydent Andrzej Duda.

d12czdh

- Ja podchodzę do tego spokojnie i bez żadnych emocji, i takie podejście zalecam. Jestem w stałym kontakcie z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem i z Biurem Bezpieczeństwa Narodowego. Jesteśmy generalnie w stałym kontakcie z kwaterą główną NATO w Brukseli, jesteśmy członkiem Sojuszu, podejmujemy decyzje razem i razem działamy. To jest kwestia podejścia bez emocji i stałego monitorowania sytuacji - zaznaczył Duda.

- Spokojnie, bez emocji, natomiast z dużą uwagą to obserwujemy, monitorujemy sytuację i jesteśmy w kontakcie z sojusznikami - podkreślił.

Duda zwrócił też uwagę na podniesienie stanu gotowości w jednostkach rosyjskich. - Nie jest to według mnie coś, co byłoby absolutnie nadzwyczajne, są prowadzone ćwiczenia, elementem tych ćwiczeń mogą być również tego typu alerty bojowe, celem sprawdzenia sprawności działania i możliwości przemieszczania się jednostek - powiedział prezydent.

d12czdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12czdh
Więcej tematów