Trwa ładowanie...
d2zy3c5
czeczenia

Ministerstwo obrony w Moskwie: rozpoczęliśmy manewry wojskowe w Czeczenii i Dagestanie

• Rosja rozpoczęła manewry wojskowe w Czeczenii i Dagestanie

• Bierze w nich udział około 8 tys. żołnierzy i ponad 3 tys. pojazdów

• O ćwiczeniach poinformowało w piątek ministerstwo obrony w Moskwie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ministerstwo obrony w Moskwie: rozpoczęliśmy manewry wojskowe w Czeczenii i Dagestanie
(AFP, Fot: Andrey Kronberg)
d2zy3c5

Dzień wcześniej, w czwartek, na rozkaz prezydenta Władimira Putina rozpoczęły się niezapowiedziane manewry w wielu regionach Rosji, w tym w okręgach wojskowych obejmujących okupowany Krym i tereny przygraniczne z Ukrainą. Jak poinformowały władze, ćwiczenia mają sprawdzić gotowość bojową jednostek wojskowych w sytuacji wzrastającego zagrożenia dla bezpieczeństwa Rosji; potrwają do 31 sierpnia.

Ćwiczenia odbywają się w ramach przygotowań do strategicznych manewrów Kaukaz-2016, które odbędą się we wrześniu na terenach Okręgów Federalnych: Południowego, Północnokaukaskiego i Krymskiego - poinformowała agencja TASS.

Andrzej Duda: podchodzę do tego spokojnie, jesteśmy w stałym kontakcie z NATO

d2zy3c5

Do rosyjskich manewrów odniósł się w czwartek prezydent Andrzej Duda.

- Ja podchodzę do tego spokojnie i bez żadnych emocji, i takie podejście zalecam. Jestem w stałym kontakcie z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem i z Biurem Bezpieczeństwa Narodowego. Jesteśmy generalnie w stałym kontakcie z kwaterą główną NATO w Brukseli, jesteśmy członkiem Sojuszu, podejmujemy decyzje razem i razem działamy. To jest kwestia podejścia bez emocji i stałego monitorowania sytuacji - zaznaczył Duda.

- Spokojnie, bez emocji, natomiast z dużą uwagą to obserwujemy, monitorujemy sytuację i jesteśmy w kontakcie z sojusznikami - podkreślił.

Duda zwrócił też uwagę na podniesienie stanu gotowości w jednostkach rosyjskich. - Nie jest to według mnie coś, co byłoby absolutnie nadzwyczajne, są prowadzone ćwiczenia, elementem tych ćwiczeń mogą być również tego typu alerty bojowe, celem sprawdzenia sprawności działania i możliwości przemieszczania się jednostek - powiedział prezydent.

d2zy3c5

Podziel się opinią

Share
d2zy3c5
d2zy3c5
Więcej tematów