Miliardy dla TVP. Rzecznik prezydenta uderza w opozycję: "To jest zwykłe chamstwo"

Ustawa, dzięki której TVP i Polskie Radio otrzymają rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł za poniesione straty abonamentowe, czeka na podpis Andrzeja Dudy. Sprawę skomentował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, który odniósł się do postulatu opozycji o przekazaniu tych pieniędzy na onkologię.

Miliardy dla TVP. Rzecznik prezydenta uderza w opozycję: "To jest zwykłe chamstwo"
Źródło zdjęć: © PAP | Paweł Supernak
Radosław Opas

Temat dofinansowania mediów publicznych Błażej Spychalski poruszył w rozmowie z Telewizją Polską. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta stwierdził, że krytyka ustawy o rekompensacie ze strony polityków opozycyjnych jest bezpodstawna.

Jak podkreślił, niektóre wypowiedzi pojawiające się w przestrzeni publicznej to "zwykłe chamstwo".

– Przeciwstawianie rekompensaty, która jest efektem decyzji podjętej przez PO i PSL z kwestiami związanymi z leczeniem onkologicznym to jest zwykłe chamstwo – powiedział Błażej Spychalski.

Zobacz także: Finansowanie mediów publicznych. "PiS mimo obietnic nie stworzył systemu"

Polityk stwierdził także, że zestawianie w jednym zdaniu problemu polskiej onkologii oraz tematu dofinansowania TVP i Polskiego Radia to nic więcej jak element kampanii wyborczej.

– Słowa, które padają w ostatnim czasie z ust polityków opozycji są haniebne – przekonywał w TVP Info rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy. Atakując opozycję Spychalski dodał też, że wydatki na polską służbę zdrowia przez ostatnie lata znacznie wzrosły.

Sekretarz stanu w KPRP przypomniał również członkom Platformy Obywatelskiej, że w 2010 roku partia obiecywała, że zamierza zawiesić korzystanie z subwencji budżetowej. – Może PO dzisiaj te subwencje pobierane przez 15 lat odda na cele charytatywne? Skoro takie argumenty są podnoszone – powiedział Błażej Spychalski. .

Miliardy dla TVP. Ustawa czeka na biurku Andrzeja Dudy

Nowelizacja ustawy abonamentowej, według której już niedługo media publiczne mogą uzyskać dodatkowe 1,95 mld zł została przegłosowana po raz drugi przez Sejm po tym, jak odrzucił ją Senat. Ustawa wejdzie w życie po zatwierdzeniu jej przez prezydenta.

Przeciwni jej politycy opozycyjni apelowali, aby przeznaczone pieniądze przekazać na służbę zdrowia i walkę z chorobami nowotworowymi.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (108)