Trwa ładowanie...
d3x7z8l

Mikołaj Pawlak nowym Rzecznikiem Praw Dziecka. Senat zaaprobował kandydaturę

Senatorowie w środę zgodzili się na powołanie Mikołaja Pawlaka na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Nowy RPD do tej pory pracował m.in. w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mikołaj Pawlak zastąpi Marka Michalaka
Mikołaj Pawlak zastąpi Marka Michalaka (PAP)
d3x7z8l

Za powołaniem Pawlaka było 57 senatorów, przeciw 26. Nikt nie wstrzymał się od głosu. 5-letnia kadencja Pawlaka rozpocznie się z dniem, kiedy złoży ślubowanie w Sejmie.

Pawlak ukończył prawo i prawo kanoniczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 2005-2016 r. pełnił funkcję adwokata przy sądach kościelnych w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Od 2006 r. jest członkiem Izby Adwokackiej w Łodzi. Od listopada 2011 r. prowadził indywidualną praktykę adwokacką.

W czerwcu 2016 roku został dyrektorem Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości. Brał udział m.in. w przygotowaniu projektu reformy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

d3x7z8l

Mikołaj Pawlak ma dwóch synów: ośmioletniego Ignacego i sześcioletniego Karola. Jest również znany z wyrazistych poglądów na temat in vitro, które określił "niegodziwą metodą".

Na stanowisku Rzecznika Praw Dziecka Pawlak zastąpi Marka Michalaka, który pełnił obowiązki RPO mimo, że jego kadencja dobiegła końca w sierpniu tego roku. Od tamtej pory polski parlament nie był w stanie wyłonić jego następcy.

Zobacz także: Wpadka Andrzeja Dudy. Barbara Nowacka: nie dojrzał do roli prezydenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x7z8l

Podziel się opinią

Share
d3x7z8l
d3x7z8l
Więcej tematów