Trwa ładowanie...
d2n4wus
Portal Samorządowy
mieszkania plus

Mieszkania Plus w Kępnie przekazane najemcom

4 października w Kępnie odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania mieszkań ich przyszłym najemcom. Wszystkie 36 mieszkań, które powstały w ramach programu Mieszkanie Plus, będzie dostępnych z opcją dojścia do własności, a umowy w tym zakresie będą sukcesywnie zawierane od 8 października.
Share
Jakie mieszkania najczęściej kupujemy?
Jakie mieszkania najczęściej kupujemy?Źródło: iStock.com
d2n4wus
  • W Kępnie oddano 36 lokali zbudowanych w ramach programu Mieszkanie plus.
  • Budowa mieszkań rozpoczęła się we wrześniu 2017 r. i zakończyła w nieco ponad rok.
  • Mieszkania będą dostępne w opcji dojścia do własności, a koszt czynszu to 15 zł za metr kwadratowy.

4 października w Kępnie odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania mieszkań z programu Mieszkanie Plus. W dwóch pięciokondygnacyjnych budynkach położonych przy ul. Przemysłowej powstało łącznie 36 wykończonych „pod klucz” mieszkań. Średnia powierzchnia lokali wynosi około 50 m kw.

- Dzięki partnerskiej współpracy z BGK Nieruchomości udało się nam w krótkim czasie zrealizować inwestycję w Kępnie. Dziś przekazujemy najemcom mieszkania, w nieco ponad rok od rozpoczęcia budowy. Te mieszkania są ważne dla całej społeczności lokalnej, dla której dostępność nowoczesnych, ale niedrogich mieszkań jest kluczem do dalszego rozwoju - podkreślił Piotr Psikus, burmistrz Miasta i Gminy Kępno.

d2n4wus

W budynkach powstało kilka mieszkań jednopokojowych oraz lokale 2- i 3-pokojowe. Są także windy i lokale użytkowe na parterze. Każdy najemca ma do dyspozycji nieodpłatne miejsce parkingowe oraz komórkę lokatorską. Mieszkania będą dostępne w opcji dojścia do własności, a koszt czynszu to 15,00 zł za metr kwadratowy. Rata wykupu mieszkania na własność wynosi również 15,00 zł za metr kwadratowy.

Jak podaje kempiński magistrat, Mieszkanie Plus to nie tylko komfortowe i nowoczesne mieszkania w dobrej lokalizacji, ale także uszyta na miarę potrzeb mieszkańców infrastruktura. Na parterze jednego z budynków od września działa przedszkole, z którego już korzystają dzieci przyszłych najemców. Ponadto niedaleko kępińskich Mieszkań Plus znajduje się także szkoła podstawowa, kolejne przedszkole oraz boisko i szkoła średnia.

Wsparcie budowy dostępnych cenowo mieszkań jest jednym z priorytetów rządu. Celem jest m.in. stworzenie w Polsce nowego rynku mieszkań na wynajem. Program działa jednak znacznie słabiej niż zapowiadał i oczekiwał rząd.

- Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w budynku mieści się także przedszkole oddane do użytkowania we wrześniu 2018 r. Realizowanie inwestycji służących stworzeniu odpowiednich warunków zamieszkiwania wraz z infrastrukturą społeczną ma istotne znaczenie szczególnie z uwagi na założenia Programu Mieszkanie Plus - podkreśla wiceminister inwestycji Artur Soboń.

d2n4wus

Inwestycję mieszkaniową realizuje Towarzystwo Budownictwa Społecznego - Kępno w oparciu o finansowanie z funduszu, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości. Całość jest realizowana na zasadach komercyjnych, bez angażowania pieniędzy podatników.

Kępno jest kolejnym po Jarocinie miastem w województwie wielkopolskim, w którym powstały dostępne cenowo mieszkania na wynajem w oparciu o finansowanie z funduszy, których aktywami zarządza BGK Nieruchomości. W ramach programu Mieszkanie Plus trwają już inwestycje m.in. w Wałbrzychu, Gdyni, Katowicach oraz w Kępicach.

Mieszkanie Plus to zbiór działań podejmowanych przez rząd, zmierzającym do zwiększenia inwestycji w dostępne cenowo budownictwo mieszkaniowe. Istotnym elementem programu są zmiany w prawie służące usprawnieniu realizacji inwestycji mieszkaniowych, zwiększeniu dostępności gruntów pod budowę mieszkań i pozyskaniu przez inwestorów dodatkowego kapitału. W tej chwili fundusz, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości, prowadzi analizy lokalizacji zgłoszonych przez samorządy, spółki Skarbu Państwa oraz podmioty prywatne, które łącznie umożliwią budowę ponad 100 tys. mieszkań o łącznej wartości ponad 20 mld zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!

Zobacz także: Czy pójdę w ślady Kwaśniewskiego? Leszek Miller uśmiechnął się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

d2n4wus

Podziel się opinią

Share
d2n4wus
d2n4wus
Więcej tematów