Trwa ładowanie...

Michał Szpądrowski wykluczony ze sztabu Patryka Jakiego. Pisał o strzelaniu do Żydów

O wykluczeniu Michała Szpądrowskiego ze sztabu wyborczego kandydata PiS poinformował jego szef Oliwer Kubicki. Powodem decyzji był wpis członka sztabu sprzed ośmiu lat.
Share
Szef sztabu Jakiego poinformował o wykluczeniu z niego Szpądrowskiego
Szef sztabu Jakiego poinformował o wykluczeniu z niego SzpądrowskiegoŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
dg25j0h

Sprawę wpisu nagłośnił w czwartek rano poseł PO Michał Kierwiński. Polityk pokazał komentarz Michała Szpądrowskiego, w którym pisał, że przylatujących do Warszawy Żydów "przywitałby serią z kałasznikowa". Wpis pochodzi z 7 kwietnia 2010 r., gdy były już członek sztabu Patryka Jakiego miał 15 lat.

"Skarbnik w sztabie Patryka Jakiego chciałby..... No właśnie. Te słowa są tak haniebne i ohydne, że ich nie będę cytował. Zobaczcie sami! Szok!. Takich ludzi do ratusza naszej stolicy chce wprowadzać Patryk Jaki" – komentował Marcin Kierwiński.

To spotkało się z szybką reakcją Michała Szpądrowskiego. "W pełni zgadzam się ze mój wpis z czasów gdy miałem 15 lat był haniebny. Przelałem jako zadośćuczynienie za młodzieńczą głupotę pieniądze na rzecz Fundacji Ochrony Mienia Żydowskiego. Wpis skasowałem a wszystkich urażonych najmocniej przepraszam" (pisowania oryginalna) – stwierdził. Jako dowód pokazał potwierdzenie przelewu na kwotę tysiąca zł.

Jednak sprawa się na tym nie skończyła. Szef sztabu Patryka Jakiego poinformował o wykluczeniu z niego Michała Szpądrowskiego. Jak mówił na briefingu prasowym w Sofii, po zweryfikowaniu wpisu okazał się on prawdziwy. Dodał, że były to głupie słowa i takie opinie, wygłoszone przez wtedy nastolatka, nie mają akceptacji.

dg25j0h

Zobacz także: Marek Jakubiak kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Warszawy? Jest deklaracja

- Pokazujemy różnice standardów między nami a PO i od razu reagujemy. Natomiast w otoczeniu Rafała Trzaskowskiego są ludzie, którzy nie powinni być w jego sztabie. Jest tam lobbysta, którego sam rząd PO wyrzucał, ludzi odpowiedzialnych za reprywatyzację – dodał Oliwer Kubicki.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

dg25j0h

Podziel się opinią

Share
dg25j0h
dg25j0h
Więcej tematów