Trwa ładowanie...
dii15x7

Michał Szpądrowski wykluczony ze sztabu Patryka Jakiego. Pisał o strzelaniu do Żydów

O wykluczeniu Michała Szpądrowskiego ze sztabu wyborczego kandydata PiS poinformował jego szef Oliwer Kubicki. Powodem decyzji był wpis członka sztabu sprzed ośmiu lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef sztabu Jakiego poinformował o wykluczeniu z niego Szpądrowskiego
Szef sztabu Jakiego poinformował o wykluczeniu z niego Szpądrowskiego (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dii15x7

Sprawę wpisu nagłośnił w czwartek rano poseł PO Michał Kierwiński. Polityk pokazał komentarz Michała Szpądrowskiego, w którym pisał, że przylatujących do Warszawy Żydów "przywitałby serią z kałasznikowa". Wpis pochodzi z 7 kwietnia 2010 r., gdy były już członek sztabu Patryka Jakiego miał 15 lat.

"Skarbnik w sztabie Patryka Jakiego chciałby..... No właśnie. Te słowa są tak haniebne i ohydne, że ich nie będę cytował. Zobaczcie sami! Szok!. Takich ludzi do ratusza naszej stolicy chce wprowadzać Patryk Jaki" – komentował Marcin Kierwiński.

To spotkało się z szybką reakcją Michała Szpądrowskiego. "W pełni zgadzam się ze mój wpis z czasów gdy miałem 15 lat był haniebny. Przelałem jako zadośćuczynienie za młodzieńczą głupotę pieniądze na rzecz Fundacji Ochrony Mienia Żydowskiego. Wpis skasowałem a wszystkich urażonych najmocniej przepraszam" (pisowania oryginalna) – stwierdził. Jako dowód pokazał potwierdzenie przelewu na kwotę tysiąca zł.

Jednak sprawa się na tym nie skończyła. Szef sztabu Patryka Jakiego poinformował o wykluczeniu z niego Michała Szpądrowskiego. Jak mówił na briefingu prasowym w Sofii, po zweryfikowaniu wpisu okazał się on prawdziwy. Dodał, że były to głupie słowa i takie opinie, wygłoszone przez wtedy nastolatka, nie mają akceptacji.

dii15x7

Zobacz także: Marek Jakubiak kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Warszawy? Jest deklaracja

- Pokazujemy różnice standardów między nami a PO i od razu reagujemy. Natomiast w otoczeniu Rafała Trzaskowskiego są ludzie, którzy nie powinni być w jego sztabie. Jest tam lobbysta, którego sam rząd PO wyrzucał, ludzi odpowiedzialnych za reprywatyzację – dodał Oliwer Kubicki.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

dii15x7

Podziel się opinią

Share

dii15x7

dii15x7
Więcej tematów