Trwa ładowanie...
d8bqf2g

Michał Laskowski został prezesem Izby Karnej SN. Przyjął nominację Andrzeja Dudy

Były rzecznik Sądu Najwyższego zapowiedział, że odbierze z rąk prezydenta nominację na stanowisko prezesa Sądu Najwyższego kierującego pracą Izby Karnej. Tuż po ogłoszeniu miał wątpliwości, ale przyznał, że "będzie mógł bronić dzięki tej pozycji pewnych wartości".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Laskowski został prezesem Izby Karnej SN. Przyjął nominację Andrzeja Dudy
Michał Laskowski został prezesem Izby Karnej SN. Przyjął nominację Andrzeja Dudy (PAP)
d8bqf2g

Michał Laskowski został w poniedziałek powołany przez Andrzeja Dudę na stanowisko prezesa Izby Karnej Sądu Najwyższego. Był jednym z trzech kandydatów wybranych przez zgromadzenie sędziów Izby Karnej.

Były rzecznik SN przyznał, że był "zaskoczony i oszołomiony" nominacją od prezydenta. Jednocześnie nie przesądzał, czy przyjmie tę funkcję. Zapewniał, że decyzję podejmie po "spotkaniu z kolegami z sądu".

Przeczytaj: Sąd Najwyższy. Sędzia Michał Laskowski: brak jest możliwości powołania I prezesa

d8bqf2g

Ostatecznie Laskowski zdecydował się przyjąć nominację - podaje portal prawo.pl. Sędzia tłumaczy, że stało się to po "długim namyśle". Zaznacza, że dzięki stanowisku, na które został powołany, będzie mógł "bronić pewnych wartości".

Zobacz także: Czarzasty po 5 latach kadencji Dudy: to zły człowiek

Apel do Laskowskiego ws. przyjęcia nominacji wystosował m.in. Roman Giertych. "Skoro procedura wskazania kandydata na prezesa Izby Karnej była zgodna z konstytucją nie ma powodu, aby tego stanowiska nie przyjmować. Do 6 sierpnia Duda jest legalnym Prezydentem RP" - napisał w mediach społecznościowych.

d8bqf2g

Podobne zdanie wyraził na antenie TOK FM były lider PO. - To jego decyzja, ale uważam, że trzeba walczyć o wszystkie przestrzenie normalności i bronić ich, jeśli jest taka możliwość. Wszędzie w każdej instytucji publicznej, szczególnie tak ważnej jak Sąd Najwyższy, ale nie widzę tutaj dobrych intencji ze strony prezydenta Dudy - powiedział Grzegorz Schetyna.

Przeczytaj również: Wybory 2020. Były rzecznik SN Michał Laskowski o uchwale PKW. "Każde rozwiązanie jest złe"

Źródło: prawo.pl/TOK FM

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8bqf2g

Podziel się opinią

Share
d8bqf2g
d8bqf2g
Więcej tematów