Trwa ładowanie...

Michał Laskowski prezesem Izby Karnej Sądu Najwyższego. "Jestem lekko oszołomiony"

Sędzia Michał Laskowski został powołany na stanowisko prezesa Sądu Najwyższego kierującego pracą Izby Karnej. Jak zaznacza, nie przesądza, czy przyjmie tę funkcję. - Z decyzją poczekam do spotkania z kolegami z sądu - tłumaczy.

Share
Michał Laskowski prezesem Izby Karnej Sądu Najwyższego. "Jestem lekko oszołomiony"
Źródło: PAP
d404vcy

Małgorzata Manowska została powołana przez Andrzeja Dudę na stanowisko I prezesa Sądu Najwyższego. To nie jedyna decyzja prezydenta. Jego rzecznik Błażej Spychalski przekazał, że "spośród trzech kandydatów wybranych przez zgromadzenie sędziów Izby Karnej, głowa państwa zdecydowała się powołać Michała Laskowskiego na stanowisko prezesa SN kierującego pracą Izby Karnej".

Sam zainteresowany w rozmowie z Onetem nie przesądzał, że przyjmie tę funkcję. - Jestem bardzo zaskoczony i lekko oszołomiony. Na razie nie będę składał żadnych oświadczeń, z decyzją poczekam do spotkania z kolegami z sądu - powiedział. W kontekście przyszłości Sądu Najwyższego wyraził nadzieję, że "trzeba zrobić wszystko, by nie podzielił losu Trybunału Konstytucyjnego i nie stał się organem wypełniającym wolę polityczną".

d404vcy

Przeczytaj: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/malgorzata-manowska-i-prezesem-sn-komentarze-wybor-w-lancuchu-naruszen-to-skandal-6514329396181121a" target="_blank">Małgorzata Manowska I prezesem SN. Komentarze: wybór w łańcuchu naruszeń to skandal</a>

Laskowski był przedstawicielem grupy "starych" sędziów Sądu Najwyższego, czyli osób powołanych przed wejściem w życie reformy wymiaru sprawiedliwości. Pod koniec kwietnia zrezygnował z funkcji rzecznika SN. Zrobił to w momencie, gdy kończyła się kadencja poprzedniej prezes Sądu Najwyższego profesor Małgorzaty Gersdorf. Laskowski tłumaczył, że "nie chciał być twarzą nowego sądu".

Zobacz także: Czarzasty po 5 latach kadencji Dudy: to zły człowiek

Źródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d404vcy

Podziel się opinią

Share
d404vcy
d404vcy
Więcej tematów