Trwa ładowanie...
d104ga9

Michał Laskowski prezesem Izby Karnej Sądu Najwyższego. "Jestem lekko oszołomiony"

Sędzia Michał Laskowski został powołany na stanowisko prezesa Sądu Najwyższego kierującego pracą Izby Karnej. Jak zaznacza, nie przesądza, czy przyjmie tę funkcję. - Z decyzją poczekam do spotkania z kolegami z sądu - tłumaczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Laskowski prezesem Izby Karnej Sądu Najwyższego. "Jestem lekko oszołomiony"
Michał Laskowski prezesem Izby Karnej Sądu Najwyższego. "Jestem lekko oszołomiony" (PAP)
d104ga9

Małgorzata Manowska została powołana przez Andrzeja Dudę na stanowisko I prezesa Sądu Najwyższego. To nie jedyna decyzja prezydenta. Jego rzecznik Błażej Spychalski przekazał, że "spośród trzech kandydatów wybranych przez zgromadzenie sędziów Izby Karnej, głowa państwa zdecydowała się powołać Michała Laskowskiego na stanowisko prezesa SN kierującego pracą Izby Karnej".

Sam zainteresowany w rozmowie z Onetem nie przesądzał, że przyjmie tę funkcję. - Jestem bardzo zaskoczony i lekko oszołomiony. Na razie nie będę składał żadnych oświadczeń, z decyzją poczekam do spotkania z kolegami z sądu - powiedział. W kontekście przyszłości Sądu Najwyższego wyraził nadzieję, że "trzeba zrobić wszystko, by nie podzielił losu Trybunału Konstytucyjnego i nie stał się organem wypełniającym wolę polityczną".

Przeczytaj: Małgorzata Manowska I prezesem SN. Komentarze: wybór w łańcuchu naruszeń to skandal

d104ga9

Laskowski był przedstawicielem grupy "starych" sędziów Sądu Najwyższego, czyli osób powołanych przed wejściem w życie reformy wymiaru sprawiedliwości. Pod koniec kwietnia zrezygnował z funkcji rzecznika SN. Zrobił to w momencie, gdy kończyła się kadencja poprzedniej prezes Sądu Najwyższego profesor Małgorzaty Gersdorf. Laskowski tłumaczył, że "nie chciał być twarzą nowego sądu".

Zobacz także: Czarzasty po 5 latach kadencji Dudy: to zły człowiek

Źródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d104ga9

Podziel się opinią

Share

d104ga9

d104ga9
Więcej tematów