Trwa ładowanie...

Michał Kamiński u Jacka Gądka: PiS rządzi rok. Nie znaleźli jednego dowodu na zamach w Smoleńsku

- Sprawa ekshumacji, brutalnego ataku na Donalda Tuska, a także innych polityków poprzedniej władzy, jest desperacką i haniebną próbą zasłonięcia jednego podstawowego faktu. PiS rządzi rok. Ma wszystkie służby, na czele prokuratury stoi polityk tej władzy, mają swoje media, większość parlamentarną. I nie znaleźli jednego dowodu na zamach w Smoleńsku - stwierdził w programie "WP rozmowa" Michał Kamiński (Europejscy Demokraci).

d2pormg
d2pormg

W ocenie Kamińskiego, PiS będzie eskalować skandale wokół Smoleńska, nie będzie liczyć się z pamięcią ofiar, uczuciami rodzin, bo będzie musiało "dramatycznie uciec przed własnym kłamstwem o rzekomym zamachu".

- Zdają sobie sprawę, że za chwilę wielu ich zwolenników powie: oszukiwaliście nas, nie było żadnego zamachu, bo nie potraficie tego udowodnić (...). A to kłamstwo ich hańbi, bo jest ono obrażaniem pamięci ofiar - podkreślił gość "WP rozmowy".

Konieczność zbadania wszystkich niespopielonych ciał ofiar katastrofy ogłosiła w czerwcu Prokuratura Krajowa, która w tym roku przejęła śledztwo w sprawie Smoleńska. Część rodzin ofiar apeluje o zaniechanie planowanych ekshumacji.

Zobacz cały odcinek programu "WP rozmowa":
d2pormg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pormg
Więcej tematów