Trwa ładowanie...

Michał Dworczyk o Trybunale Stanu dla Donalda Tuska: decyzja kierownictwa PiS

To rekomendacja. Decyzję podejmie kierownictwo polityczne PiS - tak Michał Dworczyk, szef KPRM odpowiada na pytanie, co PiS zrobi z wnioskiem szefa komisji ds. VAT o postawienie przed Trybunałem Stanu premierów i ministrów rządów PO-PSL.
Share
Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk
Szef kancelarii premiera Michał DworczykŹródło: PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik
d968lvo

Przewodniczący komisji ds. VAT Marcin Horała w przestawionym w poniedziałek projekcie raportu końcowego z jej prac, zawarł wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu Donalda Tuska, Ewę Kopacz, a także Jana Vincenta Rostowskiego i Mateusza Szczurka.

- Czy to oznacza, że już na najbliższym posiedzeniu Sejmu posłowie PiS zaczną zbierać podpisy pod wnioskiem o Trybunał Stanu? - dopytywał ministra Dworczyka we wtorek rano dziennikarz radiowej Jedynki przypominając, że trzeba podpisów co najmniej 115 posłów.

- To jest rekomendacja. Decyzje o tym, czy i kiedy ten wniosek trafi, zapadać będą w kierownictwie politycznym Prawa i Sprawiedliwości. Skala ujawnionej patologii jest faktycznie bardzo duża - stwierdził szef KPRM.

d968lvo

Z kolei Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy zapytany w Polsacie, czy byli premierzy zasługują na postawienie ich przed Trybunałem Stanu, odparł: to wyjaśni większość parlamentarna.

- Natomiast jest tak, że Prezes Rady Ministrów w zakresie gospodarki finansowej państwa odpowiada za to, co się w nim dzieje - skomentował Spychalski.

Zobacz też: Premier mówił o VAT-manie. Bartłomieja Sienkiewicza to nie rozbawiło

d968lvo

Dworczyk: Wojciechowski dobrym kandydatem

Michał Dworczyk pytany był także na antenie Polskiego Radia o zmianę polskiego kandydata na komisarza unijnego. Miejsce Krzysztofa Szczerskiego zajął Janusz Wojciechowski.

- Dobrą praktyką jest dobór właściwego kandydata do zakresu kompetencji, jakie otrzyma nominant. To dobra kandydatura - stwierdził szef kancelarii premiera, zastrzegając, że trzeba poczekać do zakończenia dyskusji o układzie sił w Komisji Europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d968lvo

Podziel się opinią

Share
d968lvo
d968lvo
Więcej tematów