Trwa ładowanie...
d1k9t3r

Miał 10 lat, gdy nowotwór zabrał mu nogę. Dziś zachwyca pomysłami na... halloweenowe kostiumy

• Amerykanin Josh Sundquist stracił nogę w wieku 10 lat, w wyniku choroby nowotworowej • W wieku 13 lat lekarze orzekli całkowitą remisję komórek rakowych. Już 3 lata później Josh zaczął uprawiać narciarstwo alpejskie • Od kilku lat Amerykanin jest też znany ze swoich nietypowych... strojów halloweenowych, w których kreatywnie wykorzystuje swoją niepełnosprawność
Share
Miał 10 lat, gdy nowotwór zabrał mu nogę. Dziś zachwyca pomysłami na... halloweenowe kostiumy
Źródło: Instagram
d1k9t3r

Urodzony w Charlottesville w stanie Virginia Josh Sundquist w wieku 9 lat usłyszał wyrok: mięsak Erwinga, złośliwy nowotwór kości. Pomimo intensywnego leczenia, w tym chemioterapii, po roku stracił lewą nogę. W wieku 13 lat lekarze orzekli całkowitą remisję komórek rakowych. Już 3 lata później Josh uprawiał narciarstwo alpejskie, dziś ma za sobą doświadczenia olimpijskie - reprezentował Stany Zjednoczone podczas Paraolimpiady w Turynie.

Oprócz sportu Josh poświęcił się także karierze mówcy motywacyjnego, który ma w dorobku występy między innymi w Białym Domu. Sukcesy odnosi także w internecie, i to nie tylko dzięki popularnemu kontu na Youtube.

Zgodnie z przyjętą filozofią życiową Josh obrócił swoją dramatyczną sytuację na korzyść. Wielu jego fanów z niecierpliwością wyczekuje... Halloween. Josh jest bowiem znany z dostosowywania kostiumów do swojej niepełnosprawności. I tak ma na koncie m. in. flaminga (z nogą w roli... szyi ptaka), piłkarza stołowego i... znanego z serii "Shrek" Ciastka z odgryzioną nogą. Można zazdrościć dystansu.

d1k9t3r

Podziel się opinią

Share
d1k9t3r
d1k9t3r
Więcej tematów