Media w USA kpią z Trumpa. Porównują go do Dona Corleone
Jesteśmy w centrum finansowej zapaści, ale spójrzmy na jasną stronę: prezydent Trump wygrał turniej golfowy w ten weekend - napisał w poniedziałek portal Bulwark. Trump oderwał się od rzeczywistości, w piątek urządził zbiórkę funduszy na MAGA Inc. w Mar-a-Lago "po 1 mln dol. od talerza" - podał Axios.
Co musisz wiedzieć?
- Donald Trump wygrał turniej golfowy na Florydzie, co ogłosił Biały Dom. Prezydent opuścił Waszyngton, by wziąć udział w zawodach w swoim klubie Trump National Golf Club.
- W Mar-a-Lago odbyła się zbiórka funduszy na MAGA Inc., gdzie miejsce przy stole kosztowało milion dolarów. Wydarzenie miało miejsce w piątek.
- "Financial Times" porównuje działania Trumpa ws. ceł do metod mafijnych.
Reakcja mediów na sukces Trumpa
O tym, że Trump wygrał na Florydzie turniej golfa poinformował Biały Dom. Prezydent opuścił Waszyngton już w czwartek, by wziąć udział w kolacji poprzedzającej turniej, a w sobotę i niedzielę brał udział w zawodach we własnym klubie Trump National Golf Club.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.
Protesty w USA. Amerykanie wyszli na ulice. Trump grał akurat w golfa
Portal Axios napisał w poniedziałek, że w weekend przeprowadził rozmowy z "liderami biznesów wszelkich rozmiarów" i wszyscy byli w stanie paniki, odkąd wdrożenie ceł Trumpa "postawiło wszystkie ich plany na głowie".
"Trump i jego gabinet pokazali, że naprawdę są oderwani od ekonomicznego chaosu", który za ich sprawą przetacza się przez całą Amerykę. W piątek w Mar-a-Lago prezydent urządził kolację połączoną ze zbieraniem funduszy na jego główny super PAC MAGA Inc. Miejsce przy stole kosztowało milion dolarów" - przekazał Axios.
Super PAC to komitet wyborczy, który nie przekazuje pieniędzy sztabowi kandydata, lecz sam przeznacza je na akcje, mające go wesprzeć podczas kampanii wyborczej.
Trump jak Don Corleone
"W podejściu Trumpa do handlu i dyplomacji jest coś z (metod) Dona Corleone (...). Ale to wciąż zaskakujące, że metody mafijne zostały zaimportowane do Gabinetu Owalnego" - pisze komentator dziennika "Financial Times" Gideon Rachman.
"Jednak wojna celna rozpętana przez Trumpa dowodzi słabości mafijnego podejścia do światowej ekonomii. Wydaje się, że Trump założył, iż wystarczy wystarczająco mocno stłuc partnerów handlowych, by nie mieli innego wyjścia, jak zawrzeć z nim deal" - kontynuuje Rachman i przypomina, że mentorem Trumpa był Roy Cohn, prawnik mafijnych rodzin Gambino i Genovese.
Trump podjął walkę ze wszystkimi; wiemy jak kończy się to w filmach o mafii. "Niedługo zobaczymy, co stanie się w prawdziwym życiu" - konkluduje publicysta "FT".