PolskaMedia o Internecie - 4 września 2001 r., wtorek

Media o Internecie - 4 września 2001 r., wtorek

Media o Internecie - 4 września 2001 r., wtorek

04.09.2001 | aktual.: 22.06.2002 14:29

Życie: Kocioł internetowy
Przemarsz pingwinów, muzyka z trzech lawet (Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga, telewizji muzycznej Viva Polska, stacji radiowej RMF FM), warkot najwyższej klasy motocykli, rozpoczną pierwszą na świecie Paradę Internautów. Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę 8 września, w samo południe w Warszawie i zainauguruje 10-lecie istnienia globalnej sieci w Polsce.
Więcej: * Życie: Kocioł internetowy*

Życie: Kto nie lubi internautów
Mimo szumnych obietnic i mimo wyborów na internetowych stronach niewiele się zmienia. Miały być czaty, piosenki wyborcze, animacje i ciekawe zdjęcia. Nadal są długie i nudne przemówienia, pogawędek z liderami brak, a fotosy niewiele różnią się od zdjęć liderów z dowodów osobistych i paszportów. Kolejny raz Życie zagląda na internetowe strony partii politycznych. Dziś AWSP, PiS i UW.
Więcej: * Życie: Kto nie lubi internautów*

Trybuna: Srebrny krążek w natarciu
915 wystawców z 40 krajów przyjechało na 43. Międzynarodowe Targi Elektroniki Konsumpcyjnej, Komunikacyjnej i Rozrywkowej - Internationale Funkausstellung (IFA) - które odbyły się w Berlinie. Od 25 sierpnia do 2 września na 160 tys. m kw powierzchni prezentowano najnowsze osiągnięcia branży elektronicznej i komputerowej. 24 stacje telewizyjne i 25 radiowych nadawały na żywo audycje z targów. Do odwiedzenia wystawy zachęcały wyświetlane w metrze krótkie reklamowe filmy. Po raz pierwszy 31 sierpnia IFA była otwarta także w nocy. I to za atrakcyjną cenę 9,5 marki, podczas gdy normalnie bilet kosztował 25 marek. Przez całą noc trwało wielkie party, do którego okazją stało się 75-lecie berlińskiej wieży telewizyjnej. Również po raz pierwszy użyto SMS-ów jako narzędzia marketingowego. Każdy abonent mógł zamówić dostarczane bezpłatnie informacje na temat targów i programu poszczególnych dni.
Więcej: * Trybuna: Srebrny krążek w natarciu*

Prawo i Gospodarka: Kosztowne wojny
Jeśli pojawi się nowy robak albo wirus komputerowy, łączne wydatki na zwalczanie infekcji informatycznych w tym roku mogą przekroczyć zeszłoroczną sumę 17,1 mld USD. Tępienie samego tylko Code Red pochłonęło już ponad 2,6 mld USD.
Więcej: * Prawo i Gospodarka: Kosztowne wojny*

Prawo i Gospodarka: Senat poprawia e-podpis
Senat zgłosił 50 poprawek do ustawy o e-podpisie. Jeśli Sejmowi nie uda się ich odrzucić, należąca do NBP spółka Centrast będzie miała wyłączność na świadczenie usług uwierzytelniania wszystkich wystawców certyfikatów. Banki będą mogły wystawiać certyfikaty dla całego rynku. Przyjęto wniosek wiceministra MSWiA, Kazimierza Ferenca, zgodnie z którym wystawcy certyfikatów nie będą mogli dokonywać dobrowolnej akredytacji. Zamiast tego powstać ma jedynie lista podmiotów kwalifikowanych, mogących wystawiać certyfikaty kwalifikowane. Do udziału w obradach Senatu nie zaproszono jednak przedstawicieli środowiska informatycznego.
Więcej: * Prawo i Gospodarka: Senat poprawia e-podpis*

Prawo i Gospodarka: Powstała nowa sieć szkieletowa
Internet Partners, spółka świadcząca usługi dostępu do Internetu wraz z firmą ProNet Communications, zajmującą się międzynarodową transmisją danych, uruchomiły w poniedziałek sieć szkieletową do obsługi ruchu internetowego. Jest ona oparta na bazie łączy dzierżawionych od kilku polskich operatorów, m.in. Telekomunikacji Polskiej, Tel-Energo, Telbanku. Obejmie swym zasięgiem siedemnaście miast w Polsce oraz dwie stolice naszych sąsiadów - Pragę i Berlin. Przedsięwzięcie skierowane jest do klientów korporacyjnych Internet Partners. Będzie też służyć operatorom telekomunikacyjnym i dostawcom usług internetowych, którzy korzystają z oferty ProNet Communications.
Więcej: * Prawo i Gospodarka: Powstała nowa sieć szkieletowa*

Prawo i Gospodarka: Niedroga komputeryzacja
W dobie powszechnej komputeryzacji naszego życia, są jeszcze w Polsce firmy, które komputery wykorzystują tylko w niewielkim zakresie (np. rozliczenie z ZUS). Dlatego dla wielu małych i średnich przedsiębiorstw bardzo korzystnym rozwiązaniem jest Outsourcing IT. Dzięki niemu firmy mogą korzystać z zewnętrznych, pozafirmowych środków i fachowców z branży informatycznej. Wyspecjalizowana firma informatyczna w ramach outsourcingu dostarczy niezbędny sprzęt, oprogramowanie oraz pakiet usług serwisowych pozwalających na niezakłócone korzystanie z sieci komputerowej.
Więcej: * Prawo i Gospodarka: Niedroga komputeryzacja*
(miz)

internetmediaprzegląd
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)