Trwa ładowanie...

Mazowsze: Straż Graniczna zlikwidowała wytwórnię metamfetaminy. Trzech Wietnamczyków zatrzymanych

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali wytwórnię metamfetaminy na Mazowszu. Produkcją narkotyku trudniło się trzech Wietnamczyków.
Share
Funkcjonariusze SG zlikwidowali fabrykę metamfetaminy na Mazowszu
Funkcjonariusze SG zlikwidowali fabrykę metamfetaminy na MazowszuŹródło: nadwislanska.strazgraniczna.pl
d34b4an

Fabryka narkotyków znajdowała się w wilii wynajętej od 43-letniej Polki w okolicy Łochowa w powiecie węgrowskim (woj. mazowieckie). Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku trzech Wietnamczyków.

W willi znajdowało się około 6,5 kg pseudoefedryny. Można było z niej uzyskać 4,5 kg wysokiej jakości metamfetaminy, o wartości ok. 650 tys. zł.

Zobacz: Gdańsk. Aktywiści Greenpeace zeszli z dźwigów. Nowe fakty ws. akcji statku Rainbow Warrior

Funkcjonariusze odkryli także kompletną linię laboratoryjną służącą do produkcji narkotyku. Niestety, groźną dla otoczenia. System odprowadzania i chłodzenia toksycznych i trujących oparów wydzielających się w trakcie produkcji podłączony był bowiem wprost do kanalizacji.

d34b4an

Zatrzymani mężczyźni, w wieku od 32 do 43 lat, mieszkają na stałe w Czechach. Straż Graniczna poprosiła więc o współpracę czeską policję. Jej funkcjonariusze w tym samym czasie przeszukali mieszkania zatrzymanych w Polsce Wietnamczyków.

Zobacz także: Nielegalny przemyt z Niemiec udaremniony. 20 ton śmieci w ciężarówce

Mężczyznom przedstawiono już zarzuty usiłowania wytworzenia znacznej ilości narkotyków, posiadania przyrządów służących do ich produkcji, a także posiadania prekursorów, za co grozi kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 3 lata. Wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowych aresztów na okres 3 miesięcy.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi.

Źródło: nadwislanski.strazgraniczna.pl

d34b4an

Podziel się opinią

Share
d34b4an
d34b4an
Więcej tematów